Kolíkáč –
celkové hodnocení
Šlapkou roku 2005 se stal Bigmig, který v druhé polovině roku kraloval na prvním místě v průběžném hodnocení, zúčastnil se mnoha závodů, ve kterých mezi Šlapkami povětšinou dominoval, z největších jeho úspěchů vyberme 3.místo v celkovém hodnocení poháru CKKV a 17.místo ve Velosérii. Za svoje výrazné zlepšení a nezdolnou vůli v tréninku je Šlapka ve správných rukou.
Na druhém místě se umístil Diablo, účastník nejvíce závodů ze všech Šlapek, objížděl jak silniční, tak MTB závody, dokonce je i průkopníkem v orientačním MTB. Kdyby nemusel vynechat některé dubnové závody kvůli nemoci, možná by ještě zle zatápěl Bigmigovi. Z jeho úspěchů vyzdvihněme Krále Šumavy, kterého zajel pod 9 hodin.
Na třetím místě Vyhup, skromný borec, který do Šlapek přinesl velmi kvalitní trénink v podobě Kolodějí a ukázal možnosti, že je stále co zlepšovat. Výkonnostně všechny převyšoval, od trůnu ho dělila jen slabší účast na závodech. Z ohromného množství beden, kde parádně zviditelňoval Šlapky, vyzobněme skvělé 3.místo na Králi Šumavy MTB a celkové 2.místo v časovkách KPO.
Čtvrté místo obhájil z minulého roku Kolíkáč, houževnatý jezdec, který se snažil stmelit Šlapky k týmové spolupráci, objel hodně závodů, ale na nejlepší to nestačilo. Bedna na Třebotovce, vítězství mezi Šlapkami na Starobrnu, Král Šumavy pod 9 hodin, to jsou asi jeho největší úspěchy v této sezóně.
První ženou Šlapek na pátém místě je Miki, která přišla až v srpnu a díky tomu neatakovala stupně nejvyšší. Netřeba ji představovat, zdobí ji hlavně nezlomná vůle při ultramaratónech, při najíždění kilometrů a ochota předat zkušenosti jiným. Největším jejím úspěchem v našich barvách je Král Šumavy, kde nenechala nikoho na pochybách, kdo kraluje mezi ženami na dlouhých tratích.
Na šestém Igor, cyklista, který ví co je spolupráce, prokázal to na Starobrně, Rampušákovi, v Tatrách, na Vysočině a svůj 10-ti hodinový sen si pak slavně splnil na Králi.
Na sedmém Vlk, který přes zdravotní problémy statečně bojoval na časovkách KPO a občas i na hromadných závodech. Najel mraky kilometrů, ale to už u něj není žádné překvapení.
Na osmém Šemík, převyšující ostatní hlavně na jaře, kdy měl formu ze svých zimních tréninků, z maratónů protrpěl Rampušáka, ale chuť si spravil na Vysočině.
Na devátém Gejza, který si svůj vrchol formy schoval na Doksy, kde nejdříve sjel počáteční ztrátu na Šlapkovský balík, a pak si v závěru všechny vychutnal.
Top Ten uzavírá druhá žena Anděl, která sbírala úspěchy, kde se dalo. Srdnatě bojovala na časovkách KPO, ale zkoušela i atmosféru maratónů. Asi největším úspěchem je 2.místo v celoročním seriálu CKKV Hobby Cup.
Šlapka roku 2003 Honza je na jedenáctém místě, neúnavně zdolával jeden dlouhý maratón za druhým, největšího úspěchu dosáhl na Rampušákovi, kde zvítězil ve své kategorii.
Na dvanáctém místě je Soused, aktivní časovkář, který ale i hromadné závody se snažil nevynechávat a rád se zapojoval do oranžových vláčků, nejvíce asi řádil na jaře v Chýni.
Třináctý Jestřáb se úspěšně účastnil všech typů závodů jak MTB, tak i silničních. Hezky si prožil spolupráci na Vysočině a poprvé zajel Krále Šumavy a hned si lupnul dlouhou trať.
Na čtrnáctém Jura, který sbíral zkušenosti na maratónech a užíval si týmové spolupráce v Tatrách, na Vysočině a na Králi Šumavy.
Na patnáctém Hynault se svým vytříbeným stylem a bohatými zkušenostmi posílil Šlapky letos na jaře po časovce dvojic v Břežanech. Sbíral cenné skalpy soupeřů na časovkách KPO a v hromadných závodech na UACu.
Na šestnáctém je Petr, který přišel až v půlce roku, úspěšné zkoušel především UAC a hlavně jeho tréninkové nasazení je velkým příslibem pro další sezónu, kde chce zkusit i nějaký maratón.
Na sedmnáctém Aleš jezdící jak MTB, tak i silnici, zkusil tento rok časovku do kopce KPO, ale jeho nevětším úspěchem asi bude Vysočina a Král Šumavy, kde zajel pěkné časy.
Na osmnáctém je Jiřík, který nezveřejňoval svoje kilometry, kraloval hlavně na časovkách KPO, kde ač na MTB předjížděl hodně silničářů, ale nebál se ani hromadných závodů, kde vždy potvrzoval svoji formu.
Devatenáctý je Jíra, posila do maratónu, který přišel až v září, takže za Šlapky zatím žádný závod nejel, před svým vstupem do klubu byl účasten v královské jízdě na Králi Šumavy.
Na dvacátém Gavoš, jezdící maratóny a hromadné závody UAC.
Na 21.místě třetí žena Laďka, která famózně vstoupila do sezóny v Chýni, kde skončila na bedně a pak jezdila hlavně časovky KPO, úspěšně zvládla i Strnadovu třicítku a zkusila svůj první maratón na Vysočině.
Na 22. je Liboreau, závodník zatím známý jen na ICQ ..
Na 23.místě zakladatel soutěže Zvary, který pravidelně objížděl časovky KPO a zúčastnil se i dvou letních maratónů v Beskydech a na Vysočině. Jako černá ruka pak řádil na Vítaní Martina.
Na 24. je Adam, který si stále nemůže ujasnit, co bude jezdit, nejvíce mu asi svědčí časovky do kopce. Pochvalu zaslouží jeho příspěvky na diskusi.
Na 25.místě skončila Naďa, která zdolala silničního Krále Šumavy, ale není ji cizí ani MTB.
26. je Svorada, který jezdil pravidelně časovky do kopce a letos si splnil svůj cíl účastí na Beskyd Tour.
Na 27.místě je Indurain, který chytil druhou mízu a šlapal, kde se dalo.
Na 28.místě Fajglson, okusil časovku do kopce a i atmosféru maratónu na Beskyd Tour.
Pro většinu neznámý je na 29.místě George, který zajel jednu časovku do kopce.
Na 30.místě je časovkářka do kopce Beruška, podporována radami od Jiříka.
Na 31.místě skončil Mates, který sezónu rozjel na 1.zimním MTB maratónu, pak však ale dostala přednost škola před kolem.
Na 32.místě nový člen Robert, který stihnul za Šlapky odjet pouze Kopaninu a svoji bojovnost prokázal na Posledním šlápnutí a na Vítaní Martina.
Na 33.místě Vašík, hrdina z Doks, který pak už stihnul pouze časovku na Roblín.
Na 34.místě usnul hlubokým cyklistickým spánkem Kotě.
Na 35.místě muž jednoho závodu Deitl, který ani letos nemohl vynechat svého Krále Šumavy.
Na 36.místě pro všechny velká neznámá Mikinka.
Konečné pořadí uzavírá na 37.místě junior David, zkoušející závodní atmosféru jak na silnici při časovkách, tak hlavně v terénu na MTB.