Diskuze
Anonymní uživatel :: Přihlásit

Diskuze


Pro vstup do diskuze je potřeba se přihlásit, pro zaslání přihlašovacích údajů si napište zde.
Archiv diskuze: 2004-2006 :: 2004 :: 2003

Příspěvky k tématu: Trénujeme v zimě  (ID: 370)

Ostatní témata
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-03-20 17:13:55
Jo po 14 dnech denně ve virtuálním světě mě to už taky dostalo do kolen. Manželka mi zakazuje pátek, prý už jsem na tom závislý, jak borci na automatech. Ale nedivte se, když ve středu zažiju s Lukem hromaďák, kdy jedeme o podium, točíme v týmové spolupráci, s týmovým rádiem v uších, tak tomu se nedá odolat. Virtuální postavička luke_vin, drafting neboli jízda v háku, která šetří watty, a šroty, že se mi protáčí panenky a v noci asi 5x vybíhám z postele a rozcházím křeče. A čtvrtek prý dáme jen vytočení nohou, ale jede se takový hezký kopec v Itálii. Nejdříve se zařeknu, že přes 200 wattů nepůjdu, ale strhne mě to tak, že po chvíli jedeme o TOP10, parádní panoramata, navíc místa, kde jsme s rodinkou před rokem lyžovali. Zase to ze mě vymačkalo mokré prostěradlo pod sebou, které jde do pračky a s komplet hadry, co jsem měl na sobě. Jazyky u treter nestačí vysychat, musím je dávat na topení. A do toho ladovská zima s koronou za oknem. Prostě ven se nechce, až se sám sobě divím. Dnes tedy znovu do sedla v ložnici, rovina ve Frankfurtu a pak kopce v Itálii. Neskutečný přesuny umí tenhle virtuální svět. A navíc to team rádio, které tomu dodává potřebné grády. Zítra závod ve Slovinsku, ještě přečkat pár mrazivých dní a koncem týdne snad už vyrazit na čerstvý vzduch a poznat, že ty virtual watty strašně kecaj a Dojetřice nastaví pravou tvář! Těším se na všechny, i když budu zase marnej!
Autor: Luke Datum: 2021-03-20 13:25:34
No dal jsem to do půlky a teď už se půjdu vyvalit na kanape
Autor: Pistachio Datum: 2021-03-20 10:06:21
Milan - San Remo, 299 km, live https://tiz-cycling-live.io/live.php pár hodinek na trenažeru.
Autor: Luke Datum: 2021-03-14 12:20:51
Jóóó skoro tři hodiny se sápat do dvou tisíc metrů, kudy proudí cestující po staletí. Po staré silnici z roku 1880 s výhledy na ty novější stavby. Sice už jsme tudy jeli, ale vůbec to nevadí. Domluva zněla v klidu, takže se snažím to nehrotit. Druhá půlka už se sice zrychluje, občas odpadám, ale snažím se držet svoje tempo. V poslední části pak tři intervaly, ale jinak pořád striktně správná zóna, ať ten trénink taky k něčemu je, že jo... on pak člověk není tak unavenej a může třeba po obědě pokračovat.
No nikoho se mi na pokračování nalákat nepodařilo, tak zkouknu akce na Zwiftu a hele, skupinka přímo pro mě. To bych měl uviset v tom správném tempu, takže ve 2 nástup na pokračování. Ve skupině nás je ke stovce, na okruhu je jeden brdek a v plánu 100 mil... Mě by stačilo 100 km, ale nechávám to otevřené. Do tempa jsem se docela trefil, takže mi přijde, že jedu přesně co je třeba a v pohodě to stačí na pohyb uprostřed balíku. Ten prolétá virtuální krajinou rychlostí stále přes 40 km/h. V brdku je třeba se zvednout, rozhodně se moc nezpomaluje, ale aspoň je to vytržení ze stereotypu. Televize do mě valí jednu etapu Paříž-Nice za druhou a ještě to prokládám závodem dvou moří. Za chvíli už ani nevím, jestli to je Itálie nebo Francie a kdo kde vlastně jede. Ale to nevadí, účel to plní, nenudím se a najednou je tu zastávka na 5 minut na stém kilometru.
Končit se mi sice chce, ale nutný mi to nepřijde, tak doplňuji bidony a už se zase jede. Prvních pár km ještě volně, aby člověk stihl dojíst co začal. Za chvíli už se rychlost ustaluje na 40 km/h. To je nad plán skupiny, takže se jede trochu rychlejc, ale aspoň to bude brzo za námi. Posledních 50 km a já vzpomínám na ty cesty z Mělníka. Roglič, Roglič, Roglič, chvíli nevím, jestli nekoukám na nějakou etapu dvakrát, ale povědomé mi ty dojezdy nepřijdou. Asi přes zimu hodně seděl trenažéru.
Posledních 25, 20, 15 km... Deset, tak to je první dvoukilo na trenažéru i s ránem, a ještě chvíli a je konec. Nakonec mám radost i z toho, že ze stovky lidí nás ve skupince zbylo možná 40, ono zadarmo to nebylo...
A co v neděli? No závod, tentokrát spíš klasikářský, Kolíkáč prý poladil watty a budeme všichni koukat. Já mám ambici akorát tak s klukama pokecat a případně pomoct někomu, kdo má víc klasikářskou postavu. Ráno v týmovém buse jen vzkaz od Kolíkáče, že to nedává. Trochu se mi hroutí plány na domestikování. Rychle je tu ale start, takže přemýšlení musí počkat. Rvu to co to jde a je z toho pěkný start kolem 12. místa. Borci vpředu ale odjíždějí s neskutečnými čísly. První brdek nešetřím a dostávám se do top 10, sjezd docela zvládám a je tu další kopeček, 2 km a 5 %, pořadí se trochu přesype, ale já z toho vyjdu v pěkné skupince na 7-9. místě. Tohle by chtělo udržet. Sjezd opět zvládám, ale na konci je kruháč, kde na rouvy dochází často k rozsynchronizování trasy a videa. Vlastní avatar odjíždí se skupinou a mizí, auto s kamerou brzdí před kruháčem. Pak nevidím nic, jen kontroluju odstup a ukazatel draftingu. Dle všeho jsem stále s nimi, ale najednou drafting mizí a prý mám 30m, zvedám se, ale nic platné. Ujíždí, navíc to ani nevidím, video je pořád někde jinde. Jako, vím to, počítám s tím, že může být problém, prostě to takhle je, ale stejně mě to štve. Dva borce už nesjedu, začínám se jen motat po dlouhé rovince. 18 km na samotku není dobrý výhled, přitom v háku bych snad přežil a ve finále borci končí na 5. a 6. místě... Ale tak to je. První dvojičku navíc ani neháknu i přes 600W nástup, další háknu, ale borci mi hned začnou nastupovat, až pak přijede skupinka na 15-20. místně. Pavel z CKKV hlásí, že se mu to taky seklo a je dost naštvanej. Dost to chápu, taky mě to takhle nebaví, tolik potu pod trenažér a pak je závod v háji. V posledním kopci už ani moc nezávodím, ale i tak sjíždím pár lidí. To mě trochu nabudí, i když vím, že poslední sjezd mě zase dojedou. Nakonec se mi ale borce podaří háknout a před cílem s ním ještě někoho dojedeme. Nakonec to je boj o 11. místo, ale moc šancí nemám a končím 13. Radek je hned za mnou a Pavel by tu byl taky, kdyby ho to nezlomilo a nedojížděl jen tréninkově. O to větší škoda, protože potenciál to má pěknej, ale chyb to má na můj vkus možná až moc.
Zrušenej jsem ale po víkendu i tak solidně, tak co bych vlastně víc chtěl.
Autor: Mr.Tired Datum: 2021-03-13 17:32:49
Virtuální svět Rouvy. Pro někoho ztracený čas, protože: "Jezdím venku, i když padají trakaře." Znám to, také to ještě občas dělám. Virtuální svět Rouvy, pro někoho alternativa, jak nejezdit ve venkovním hnusu a zatrénovat v pohodlí domova. Virtuální svět Rouvy, kde se potkáváš s podobnými pacienty, pořádáš společné vyjížďky, které jsou umocněné týmovým rádiem. A to je teprve jízda!!! Fakt jsem rád, že mě Kolíkáč přizval na společné jízdy. Dnešní dopoledne jedeme Gotthard pass from Biasca, cca 49 km. Je 8:15 a já připravuju počítač, ještě koukám jestli je už Radek na trase nebo není. Plním dva bidony vodou se šťávou a dopíjím šálek kávy. Navlékám se do voňavého dresu, za 20 minut z něho bude zase mokrá textilie. Je 8:45 týmové rádio je již v provozu a my pomalu roztáčíme nohy, přichází první hlášky, dokonce i vaříme, Luke boloňskou a já italské rizoto. Kolíkáč nestíhá běhat pro cibuli do sklepa. Watty držíme umírněně pod 200. Radek má před námi náskok zhruba kilometr a půl, ale jede si svoji pohodu. Zhruba v třetině trasy se konečně sjíždíme a začínáme točit tempíčko. Každý chvilku tahá pilku. Zjišťuji, že začínám mít mírný hlad, proto sesedám a rychle běžím do kuchyně pro banán a doplnit bidon. Kluci naštěstí hodně zvolnili, takže jsem je dojel těsně pod kopcem. No a začíná libová část trasy jednak tím, že scenérie jsou dech beroucí a jednak, začínáme sjíždět jezdkyně před námi a tak nějak se kocháme virtuálními postavičkami. To ještě hýříme vtipnými poznámkami, ale už se začíná pomalu přitápět. Zkouším si dva intervaly a pak zase jedeme společně tempo. Natahuji se po větráku a přepínám na nejvyšší výkon. Pot se ze mě začíná řinout. Zezadu se na nás začíná dotahovat jakýsi borec a já vůbec nevím proč, ale začínám podvědomě zrychlovat. V tu chvíli asi čtyři km před cílem si z toho dělám vlastní závod. Borec se přibližuje a já říkám Lukovi, aby mu ujel a nepřivezl mi ho na záda. Luke má narozdíl ode mne rozum a jede námi deklarované tempo na začátku, tudíž na pohodu. Takže si to virtuálně rozdávám z borcem a visím očima na číslech. Leje ze mne jako Mumlavských vodopádu po oblevě, ale vzdálenost držím plus minus sto padesát dvěstě metrů. Pití z bidonu se začíná podobat pití při závodu. Teď, jako svěsit? To už nemůžu! Nohy mě bolí, cíl se pomalu blíží. Kilometr před cílem borec zpomaluje ne moc, ale zpomalil. V duchu mu děkuji, taky lehce povoluji. Tohle už bych měl udržet. Posledních pět set metrů očima přitahují konec a jsem nahoře. Tak tohle je pro mě, virtuální svět Rouvy! Díky kluci!
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-03-13 16:00:59
K snídani švýcarský chlebík kroucený světlý, obložený gothajem a hurá do sedla na Gotthard. Dnes jedeme na pohodu, do 180 wattů. Ha, ha! Trasu co jsem již jel s Lukem jako závod, kde jsem v závěru slušně kolaboval. A dnes to nebude jiné! Krásná cesta údolím mezi horskými velikány se postupně mění v tvrdé alpské stoupání. Málem 1900 metrů up na 46 kilometrech, a to up je především v závěru. Mr. Unavený alias Pavel z CKKV zase valí řeči o tom, jak je unavený, ale na to už mu nikdo nemůže skočit. Já znovu nepoučen, jen jeden bidon, sklenička s čajem a banán. Ale tohle nemůže stačit! Lidí je na trati docela hodně, předjíždíme pár nádherných holek Pak se již týmové rádio pomalu odmlčuje, každý si prožívá svůj příběh, se svým trenažerem, se svými watty, se svým potem a hlavou, která to chce tak zalomit na divan smějící se opodál. Ale kluci tohle nedovolí, tohle musíme vyjet až nahoru. Serpentiny vydlážděné až někam do nebe. Nekonečné a tak bolavé! Pavel famózně odskakuje, Luke se ho pak snaží marně sjet, aby v závěru na mě čekal a ještě mě mačkal jak citrón. Radek kousek za mnou to taky hecuje, nechci, aby mě sjel. Došlo pití, prostěradlo pod trenažerem už nepobírá tu louži potu a v tretrách koupaliště. Tohle umí virtuální cyklistika. Nahoře jsem zlomenej jak puška na střelnici na Matějské pouti. Blekotám něco do týmového rádia, zatímco se hošíci v klidu vyjíždí a kecají. Koupelna je hodně daleko, oběd, pivo a kanape. Takhle se zase zlikvidovat ... tohle není klidné březnové wobjíždění. Už 14 dní jedu na docela dobrém matroši! Díky bejci, těším se na nedělní řežbu made in Slovenija!
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-03-09 21:43:10
Ve středu Made In Japan v 16h. sraz na Tour de Okinawa | Stage 2 | Yanbaru, po dojetí pumpa v koupelně a následuje Tour de Okinawa | Stage 3 | Ti-da. Zatím se těší Luke, Kolíkáč, MNT ...
Autor: Barbánek Datum: 2021-03-08 12:01:41
Bobku,si fakt démon
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-03-08 09:03:19
Stejně tady ta doba je skvělá na kolo, jaký netušený možnosti nám poskytla Při pohledu na Stravu to jsou neskutečný díla, co někdo dokáže vytvořit, wobjet a mentálně zvládnout
Já se stal pro sichr závislý na počítačové hře Rouvy. Nasadit si sluchátka, kecat s kamarády a drtit trenažér jak smyslů zbavený málem 3 hodiny, to kdyby mi někdo řekl před pár týdny, tak mu nevěřím. Sedím na tom už denně málem týden a ta závislost se snad ještě zvyšuje Včera sever Španělska s týmovým rádiem to byla zase pecka, děkuji braši. Flyby :: Video
Co dneska, nemá někdo chuť vytočit večer nohy?
Autor: Bobek Datum: 2021-03-07 23:35:46
Za posledních x let touto dobou chrastila dvoukila každému z nás. Letošní rok prozatím přinesl spoustu zvláštností; policie respektive státní aparát jako velitel je neschopný uříznout lano za rolbou a zpokutovat ,,chlastající" lyžeře u výdejního okénka v hloučku vyšším než předpsaný počet, tak zavřela okresy a odjela na sobotní lyžařský výcvik do Jizerek, na Ještěd a do Českého ráje.
Jižní cíp prahy východ tichý jako myška, nikde ani živáčka, nádherné scenérie po pozdní zimní sněhové přeháňce zalité sluncem, no nekup to! Nakupuju jako šílený, nemysli v supermarketu, atd. tam je lidí vážně spousta. Parkoviště narvaná, v záloze mám pivovar Říčany a Úvaly, nebo lajckou výmluvu, sem sám, nikde nezastavuju, přeci je to lepší než v supermarketu, na brigádě na Václaváku, nebo na tržnici v Holešovicích. Tak se omlouvám, že jedu kolečko po silnice kde nikdo není a nenavštěvuji žádné památky, centra měst. Sobotní nákup 125km s celkem slušným převýšením byl zmáhavý. Polívka, 2h spánku, jídlo, a spaní až do rána. Ufff to jsem nečekal. V hlavě celou noc chrastí stráně kolem Skalice...
Nedělní ráno sjíždím sportovní ,,akrobacii" v jednotlivých obcích, o které jsem jistě nejen sám přemýšlel. Ve zprávách hlásí přeložení policejního útvaru do Jeseníků a Beskyd, nicméně dnes jsou moderní hybridní války, navíc mě motivuje Hroch se všemi projetými ulicemi v Čel. a hodnotou 98km. Nebo Martin Konvalina se 150km v jednej Jihlavskej ulici, tam a zpět. Ne, dnes nebudu využívat moderních metod soudnictví, nakoupíno mám slušně ze soboty. Vyklikávám základní okruh s hodnotou 8.8km, do kapsy letí 4 kukuřiné chleby, dva bidony do rámu, poprvé jarní zateplené kalhoty! a místo na nákup kamsi najíždím na malý okruh ,,čmárat" šílené věci.
1. kolo na rozehřátí a seznámení s povrchem potvrdí nejhorší úsek v ul Polská, tunýlek u zastávky, nájezd na cyklostezku a průjezd jednosměrkou v protisměru. Cílem je dát dvě kila. Druhé kolo potvrzuje, že tunýlek šel solidně vynechat a podjet pod druhým pro auta po pěkném povrchu, navíc by to prodloužilo okruhy min. o 500m, ale co, 1.čára už je namalována, lidí poskrovnu, auta žádná, frčíme dál. Tempo se vyjasňuje 30.5km/h to nepůjde udržet. Vítr minimální Z/JZ. Směr byl zvolen výborně, otevřená hlavní - do zad, protivítr v zástavbě, navíc se stoupáním. 3., 5., 6. opakuju malou násobilku, páďo za mnou, tempo kupodivu stagnuje, místama se valí 40, brdky 35, v závěru odmazává průjezd cyklostezkou, jednosměrkou až na kruhák U kapličky. 10. kolo ještě jde 88km, posílám tam pro jistotu 1. chleba. 11., 12. a je tu slušná krize. Co to? 3/4bidonu pryč, motá se hlava, posílám další chleba, a tyčku, kropím 1. bidon do dna a 13. kolo na vydechnutí maximálkou 25km. Mám chuť ta zabalit 115km, 13.kol, nic moc... Volím jinou taktiku tempa pomalejší rozjezdy za zatáčkou, nižší tempo ve stoupáních, vyšší po rovince, z kopce s vyvěšením.
Buch buch, 150km, ztrácím se v počtech kol, jedu a dopočítávám, nálada se zpravuje, lidí na cyklostezce rapidně přibilo. Řekl bych takových 50-100 kusů, někdo chodí s maskou, někdo bez, malý hlouček dělá oheň na veřejném ohništi, baští a pozoruje co tu jezdí pořád do kola za vola. 180km na talíři, užívám si jarní kalhoty, sluníčko, baštím další chleba, 20. kolčo za mnou, baštím poslední chleba. Po másle se lepší nálada, dokonce jsem rád za děti na cyklostezce kvůli kterým musím až zastavit - radost na ně pohledět, holky nic moc; přemýšlím o kakau, pumpě, o kolče, o snickersce. Cestou jsem potkal 2 borce ze Kbel; 1 dalšího v kraťasech který podivně kroužil po městě jakoby mě chtěl trumfnout.
23. kolo 200 za mnou, pumpa předemnou. Stavím. Zbývá půl bidonu. Beru malou kolču, která se přes bublinky nedá poslat na ex. taky se mi zdá že v ní nejni žádný cukr, ale etikata praví vše cajk. Chce se mi močit. Zdlábnu půl snickersky a valím na konec města do pole pana Igla. Vše cajk, na 200km jsem si vzponěl jako na blbý číslo, 250 je líp kulatý, tak ještě 6kol který téměř neutikaj. Cyklostezka se vyprazdňila jako moje útroby do širého pole, je jasný, že to padne do setmění. Šťouchám každý brdek, každou odbočku. Mnichovo Hradiště s Kaprem, Chvaletice ELM, náklony 45° 28. kolčo končí 29. začíná, zaslouženě svěsím a poslední kolo objíždím na výtoč pod velkým tunýlkem. Comp hlásí 252km, 30Avg, Strava se šprajcla u benzínky a střelila si to přes Brandejs tak +8 na rovných 260 a 30.8Avg.
Takže se omlouvám a dík.
Den to byl zvláštní, chvíli bylo ráno, chvíli poledne plné vůní různých jídel, chvíli podvečer. Pokud se Vám to zdá jako blbost, máte pravdu. Určitě to nedělejte, mějte se fajn, jeďte do přírody, tam se jistě nenakazíte.
Záznam 29x kolem Čelákovic na Stravě
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-03-07 11:11:39
Dnes vytočení nohou s týmovým rádiem a pokecem 16h. - Castro Urdiales - Astillero. Společnost vítána!
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-02-23 17:41:40
Dnes vítali sezónu Luke s Profesorem a já jen seděl u patníku u cesty. Mladí a neklidní jsou rozjetí jak buldozeři! A je to dobře, snad se s nimi ještě někdy sklouznu, dnes jsem byl ale absolutně bez nároku. Byl plánovaný i Vendys, Mnichovice se svými jarními 13 stupni tomu nahrávaly, ale když to spadlo o 10 stupňů v Újezdě, tak jsme to raději odložili Díky za čekání orange braši!
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-02-15 20:52:03
Větrná hora v měsíční krajině zdolána znovu s orange parťákem Před dvěma lety s Camrdou průměrem 13km/h., dnes s Lukem virtuálně průměrem 11km/h. Zajímavé srovnání a připomenutí si toho nekonečného stoupání. Zase to bavilo, těch 1,5 hodiny uteklo jako nic! Pak ještě vytočit nohy ve Švajcu, kde již rovinatá trasa krásnou krajinou. Před Lukovem musím ven, naučit se znovu zatáčet na kole
V úterý se těšíme v první lajně na tomto závodě.
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-02-14 19:37:01
Díky Snílku za bájo report, dnes to zase v týmovém opojení bavilo!
Já snad oholím kopyta, jelikož v pondělí sraz ve 14,30h na kruháku ve slunné Provence - Bedoin a chceme se vydrápat na ikonický Mt. Ventoux.
Autor: Dreamer Datum: 2021-02-14 13:11:17
-17 st a jasna obloha, tomu neslo odolat, ve vetsim mrazu jsem asi nikdy nebezel! U prehrady to fouklo "teple" a pocitove bylo tak -10. Slunce tomu dodava patricnou atmosferu a i kdyz dobehnu s rampouchem u nosu, bylo to krasne. Navic motivace stihnout navrat do 9h, kdy zacina tymova vyjizdka na ROUVY! Dobiham pet minut pred devatou, rychle sundat zmrzle obleceni a pripojit se na avizovanou trasu. Mam minutku zpozdeni, navic kluci nevi ze chci jet, ale kdyz se pripojim, stoji tu Kolikac a ceka na Luka. To mi dava sanci prevleci se do cyklistickeho, jen mam problem utahnout zmrzlymi prsty prezku na tretre, takze sedam na trenazer s rozepnutymi botami, protoze kluci se prave rozjizdeji! Nastesti o me vi, takze cekaji a pak se na druhy pokus uspesne spojime pres chat a moje prvni skupinova virtualni tymova jizda muze zacit!

Trasu zvolili kluci paradni, rovinka, mirny kopec a do toho pekne sjezdy. Volim casovkarske kolo, protoze v Time Trial modu nepojedu v haku narozdil od kluku, kteri jedou v Training modu a mohou vyuzivat jizdu v haku. Tim se ale zase neobjevi v zebriccich tras po dojeti, protoze v Training modu jde upravovat uroven reality jizdy, tudiz by vysledne casy byly zkreslene, pokud by si uroven upravili. Joo, ROUVY neni uplne jednoduche na pochopeni pro novacky, co ktery mod znamena a jake to ma dopady na jizdu nebo nasledne vysledky, pripadne do Kariery, ale o to jde prave jde, je ze to predevsim virtualni zabava, hra, byt s realnymi trasami a realite se to uz hodne blizi.

Konverzace druzne pokracuje, musim rict, ze to utika mnohem rychleji, nez kdyz jedu sam. S kluky jsem se neslysel peknych par mesicu, takze se obcas trochu prerusujeme v mluveni, ale jinak je to skoro jako svih nekde venku, shodujeme se, ze si vlastne pokecame vic nez venku. Kolikac nadseny z trasy a glosuje zajimave momenty, vsechny nas zaujme auto vyjizdejici z krizovatky nebo pravy horsky svycarsky vlacek. Luke se z kopce a po rovine snazi drzet v haku, do toho se nam tam "plete" jeden netymovy uzivatel. Blizi se konec, tak rychle vyfotit kluky na pamatku. Shodujeme se, ze by takhle sla objet i delsi trasa, ja bych byl jedine rad, ale "bojim" se ze mrazy za chvili skonci a my se vratime zase na venkovni jizdy. Ale tak je to spravne a uz se na to tesim, tohle ma byt opravdu jen doplnek, ktery ma cyklisty netradicni formou pripravit na novou sezonu. Tak zase priste ve virtualnim svete, treba ve vetsim poctu!
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-02-13 20:46:19
Neděle v 9h. sraz ve Švajcu. Těší se Luke, Kolikac...
Vyhup: krátký krátký mokrý mokrý
Autor: Vyhup Datum: 2021-02-13 20:27:55
Kolíkáč: "Trénujeme v zimě"?!
A kolik bylo stupňů?...a měl si návleky rukavice apod?
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-02-13 17:29:10
Trenažér, válce, spinning to nikdy pro mě nebylo. Chci dýchat čerstvý vzduch, cítit vůni balíku, pokecat s kolegou ve dvojičce. Zimní najíždění to je pro mě společenská událost. Ale letos letadla přestala lítat a paní zima rozpoutala svoji válku. Silnice plné sněhu a mráz. Běhám, běžkuji ... ale kolo chybí a tomu tlaku Rouvy se nějak nedá odolat. Vypůjčený blbý trenažer, ale waťák by měl umožnit spojení do virtuálního světa. Problém se zastaralým bluetooth čudlem v PC, řeší v pátek notebook. Omamně čumím na obrazovku, kde se zjevují nějaká čísla. Luke posílá trasu na sobotu, dáváme v 9h. sraz na kruháku v Nice Větrák zapůjčí tchýně. V sobotu před 9h. se chci připojit a notebook nevidí waťák. Windows je vidí, Rouvy ne. Všechno odinstalovat a znovu ... nic. Ještě, že mají eshopy výdejní okna i v sobotu. Nový modrý zub frčí hned. Luke už najel 20km, ale chce jet se mnou. Startujeme společně. Ale ani takhle to moc není zábava, čumět na nějakou postavičku vedle. Až telefonát s Lukem a sluchátka v uších tomu dávají pořádný grády a společenskou událost. Zlatý neomezený tarif. A frčíme, cukám lokty, když přejíždím retardér, safra pěkně mě to vtáhlo. Před námi nějaký Michael, toho musíme sjet. Točíme kolotoč! Musím otevřít okno, jinak zdechnu. Čelenka plná vody a teče mi to do očí. Tohle má rád Kapr v červenci. Teprve teď zjišťuji, že nás čeká sice jen 55 km, ale převýšení málem 1500m. A bude to safra bolet, držet budík stále přes 200 wattů mi asi nebude dlouhodobě chutnat. Vždyť tady se nedá svěsit, žádný sjezd! Ale přítomnost Luka a sdělování si pocitů nás žene dopředu. Michaela jsme sjeli. Za chvíli ale stojím jak kůl v plotě. Nohy se točí, ale 0 wattů. Že by zub byl na reklamaci? Ne, uff, už zase jedu směr Col de la Colmiane. Rovina za námi a začíná nekonečný kopec. Přes 1000 metrů převýšení na 15 kilometrech, krajina vůbec neubíhá, ale je tu krásně! Francouzské babí léto! Bidon chrastí a jsem solidně mrtvej. Začal jsem sledovat jen ty blbý čísla. Nějak nám i začala váznout konverzace s Lukem, ale nebyl v tom žádný technický problém Ale kdo ví, nemít ho na uchu, možná vyckvaknu a svalím se na postel, která je tak blízko. Ale Luke furt valí přes 3W/kg, jo musím taky. A Michael už nás nesjede. Posledních 5 kilometrů! Manželka volá na oběd. Omluva, ještě nejsem doma Nekonečných 5 kilometrů, pálí mě břicho. Holky dojedly oběd a přišly zafandit. To je vzpruha, cílová brána se blíží. S Lukem za ramena! Skvělý to bylo, ani jsem nečekal, jak mě to vcucne! Odpoledne zdravotní procházka a křeč jako prase. Zadarmo to nebylo, příště to chce více pít Příště? Jo neděle v 9h. na kruháku! Luku prosím, hoď sem souřadnice a trasu
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-02-03 15:58:04
Pěkně se to čte, když do parapetu bubnuje déšť. Safra dobrý to bylo, ty kopce v Povltaví se nedají okecat, silnice plné štěrku, vody a chvílemi zmrazků. Ale za ty pohledy do krajiny to stálo. Vždyť Vesnička středisková Křečovice je blízko Sedlčan, a tam někde Hrušínský pronášel tu památnou větu o zemi a zahrádce ...
Malou kaňkou na kráse byla příhoda s kočičkou na silnici, ke které když jsme se blížili, tak jsem myslel, že se radostí válí na vyhřátém asfaltu, ale pravda byla jiná. Projíždějící auto ji sejmulo a ona tak tančila svůj poslední taneček se zkrvavenou hlavou a kaluží krve pod ní... no nehezký to pohled. Kopec z Davle nahoru na zimákovi už hodně bolel a dnes mám slušně vymleto. Nechápu, jak může ještě Luke wobložit večer Dreamera na Rouvy, jo hold mládí!
Autor: Luke Datum: 2021-02-03 12:39:26
Víkendový program narušen počasím, a tak jen v nedělním mrazu vytočit nohy do Poděbrad. Teda docela to frčelo, ale přesně tak, aby se tempo i zima dali snášet. Vyhřátá pumpa v Poděbradech je milostivá k nám i našemu sdílení dnešních dojmů. Během jízdy na to moc času není, když každý kvůli mrazu radši šetří každý Joul energie. Zpět mírný vítr do zad dodá potřebné povzbuzení, takže v poledne už člověk sedí u oběda s příjemným pocitem, že pro sebe zas něco udělal.

Nadšen z povedené neděle a přívětivé předpovědi hned v pondělí píšu Kolíkáčovi, jestli není třeba setřít plíseň z hermelínu, případně sýr otočit. Vzpomínky na Strejdovu Beskydskou sýrovou párty ožívají. A hned v úterý bez deště, tak není na co čekat. Kliknout povětrný návrat a hurá směr Sedlčany.
Nejkratší cestou do Týnce. Oproti neděli je příjemně teplo a užíváme si to, jen v údolí do Čakovic se ještě zapomněl nedělní mráz. Ještě, že jsem sáhl po zimní bundě. I tak je třeba trochu přišlápnout. V druhé půlce údolí pak překvapení v podobě tifosi s dýmovnicemi jak někde na Zoncolanu. Nebo jen lesní dělníci palí zbytky po těžbě, těžko říct. Každopádně pěkná kouřová clona. Z Týnce dál na Neveklov, občas vykoukne sluníčko, tak si to trochu užít a pokecat. Z Neveklova pak zadem směr Kosova Hora, tady občas zbyli ještě zmrazky na silnici, tak je třeba dávat hlavně v lesích pozor. Když se ale otevře výhled do krajiny, je jasné, že to za to stálo. Zasněžené kopce kolem Monínce vypadají z dálky aspoň jako Krkonoše. Fouká proti a cedule "Sedlčany 20" nás trochu znejistí. Ale najednou je to 12, 8 a už nás vítá Kosova Hora. Měl by ty značky někdo přepočítat, jinak to byla nejrychlejší dvacka ever a ještě proti větru.
V Sedlčanech klid, ani nastoupená základka nás tentokrát nevítá, podle trasy se vymotáme z města, na jehož kraji vlajky u každé fabriky přesně kopírují směr silnice. Hladký asfalt vyzývá založit velkou a nechat se unášet směr Nalžovice. V cestě stojí jen pár brdků, kde se dá velká nechat a stopka je až stoupání od Vltavy. Tady jsem na kole ještě nebyl, stoupání není nějak extra dlouhé, ale vrchařská lehkost tam dnes není, tak jen tak vlaju a povlávám, abych Kolíkáče moc nezdržoval.
Dál míříme po větru, tentokrát na Nový Knín, přes Lečice a Bojanovice. Každý brdek se zařezává zas o trochu hlouběji, ale do Davle už by to mělo být v pohodě.
Před posledním kopcem na Jílové dáme ještě občerstvovací pauzu a v klidu už míříme k domovům. Vítr pořád pomáhá, takže pocitově dojíždíme úplně v klidu, jak kdyby to ani 5 hodin nebylo, rychle to uteklo. Díky Kolíkáči, zase jsem si to moc užil.
 

Témata za poslední 2 měsíce

 
ID Název Akce Přísp. Poslední příspěvek Založil Privátní
552 Krakonošův cyklomaraton Akce 180 2021-06-18 17:33:44 - Koník Koník NE
81 Vinohradské Běhny   3905 2021-06-18 15:16:53 - Barbánek Kolbaba NE
376 Koloděje Akce 2314 2021-06-18 09:30:14 - Kolíkáč Kolíkáč NE
364 Valná hromada a vyhlášení Šlapky Akce 350 2021-06-18 08:24:50 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
516 Jičínská cykloliga   167 2021-06-17 15:32:02 - Luke Kolíkáč NE
375 Závodíme na jaře   595 2021-06-16 11:04:25 - Sukes Léňa NE
447 Krušnoton Akce 720 2021-06-14 16:54:24 - Strejda Kolíkáč NE
384 Trénujeme na jaře Akce 2098 2021-06-12 21:46:45 - Kolíkáč Kolíkáč NE
46 Kola - servis, nákup ...   2539 2021-06-11 22:38:23 - Bobek D!ablo ANO
424 UAC - Kolem Posázaví Akce 268 2021-06-08 20:59:13 - Kolbaba Kolíkáč NE
601 Klínovec Akce 36 2021-06-07 20:30:40 - Kolíkáč Kolíkáč NE
457 Sázavák Akce 323 2021-06-07 10:44:58 - Kapr Kolíkáč NE
405 CKKV - Praha-Doksy Akce 819 2021-06-05 10:56:51 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
566 Sázavák - organizace Akce 45 2021-06-02 20:03:17 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
524 Historie Šlapek   22 2021-06-01 22:00:27 - Kolbaba Kolíkáč NE
317 Beskyd Tour Akce 843 2021-05-31 21:29:13 - Balu Kolíkáč NE
123 Zlaťák Akce 393 2021-05-28 16:30:42 - Dreamer Iceman NE
579 UAC - Litvínov-Lesná Akce 57 2021-05-27 11:25:29 - Kolíkáč Kolíkáč NE
621 Kolem Výmoly Akce 12 2021-05-23 10:51:38 - Kolíkáč Bobek NE
622 Kolem Výmoly - organizace Akce 3 2021-05-22 12:29:55 - Bobek Bobek ANO
19 Dresy, trička, bidony, samolepky   2732 2021-05-21 10:11:29 - Kolíkáč Soused ANO
20 Zajímavé informace   1569 2021-05-17 16:00:05 - Kolíkáč D!ablo NE
379 Hurá na Ještěd Akce 628 2021-05-14 21:09:51 - Kolíkáč Bobek NE
620 Lužecká šlapka Akce 6 2021-05-12 15:35:15 - Kapr VSid NE
107 Pokladna, adresář členů, fotogalerie   1 2021-05-05 11:08:16 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
400 Závodíme na MTB   540 2021-05-02 19:28:48 - Čespa kámen úrazu NE
509 Rytířov Akce 309 2021-05-02 13:08:22 - Kolíkáč Kolíkáč NE
263 MTBO - orientační závody   50 2021-04-28 08:27:18 - Ivča kámen úrazu NE
556 Ústí nad Labem Akce 240 2021-04-25 14:22:51 - Kolíkáč Kolíkáč NE
244 Šlapky v seriálech (UAC, ELM ...)   678 2021-04-23 09:21:15 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
616 Nový Bydžov Akce 107 2021-04-19 13:53:22 - Kolíkáč Kolíkáč NE
STRAVA :: Fotogalerie rajce.net :: YouTube :: Facebook :: Webdesign ©2007 by JuraSOFT