Diskuze
Anonymní uživatel :: Přihlásit

Diskuze


Pro vstup do diskuze je potřeba se přihlásit, pro zaslání přihlašovacích údajů si napište zde.
Archiv diskuze: 2004-2006 :: 2004 :: 2003

Příspěvky k tématu: Koloděje  (ID: 376)

Ostatní témata
Autor: Sukes Datum: 2021-11-21 19:30:31
A je to tu, vlastně bylo, ano bylo , uskutečnilo, jelo , POSLEDNÍ letošní Koloděje, ano 11té poslední jsem dotáhl do zdárného konce, vlastně tím žiju v podstatě jen já, ale to vůbec nevadí, většina ostatních jezdí každý resp. skoro každý den a je to pro ně jen jedna z vyjížděk, od pondělí pojedou dále v zimě, v olezlu na blaťákách a zase , sami nebo v malé skupince , avšak už bez další jedné z velestálic, ta se rozloučila dnes a opět skvěle, teď 14 dnů nezatočím nohami a pak se začnu drtit, abych v březnu měl minimálně takovou formu jako aktuálně v listopadu, už se moc těším na trenažér, ano za posledních 8 měsíců mám totiž tolik najetých kolodějáren a zejména v hlavě ale i v srdci tolik motivujících emocí, že doufám, že je stihnu všechny za tu zimu a mnohé opakovaně využívat a bude se mi dřít mnohem radostněji, víme, že hodně je o hlavě , a ta bude v zimě díky tomu, že každé Koloděje a nejen ty, prostě každý svůj švih i závod prožívám natolik intenzivně , že se rozhodně na trenažéru nudit nebudu, ano i KOloděje včetně všech nezapomenutelných zážitků, které zde nyní nebudu opakovat, musel bych kopírovat všechny své reporty, si budu promítat při každé otáčce a při každém pohledu na displeji se mihajících mých virtuáních kolodějočísel.

Dnešní Koloděje se rodily ztuha , komunikace probíhala dost "nakrátko" a musel jsem i improvizovat, nicméně se neskutečně zadařilo, 16 lidí na to , že mě už skoro nikdo nebere vážně , jednoznačný úspěch , 8 Bejkovců na čele s Petrem , ale i třeba další VIPkou Jakubem Holušou, 8 našich opět ve hvězdném složení na čele s Uličným ( tentokrát opět neodmítl a začíná si rozumět s Radkem, těšme se na jaro...) , Radkem, KOhoutem, Vikim, JIrkou.
Od kostele na Strašín na čele s Vikim a Jirkou za 19 a půl minuty rozhodně není podzimní tempo, ze Strašína jedeme s Pavlem v poslední dvojici, pohoda , do Doubku srovnatelně se středou 37,5 a dále v podstatě po stejné trase a ve shodném tempu, za Výžerkou Bejk najede na špic a zavelí, nechť se jede místo 35 minimálně 40 a od té doby se o toto tempo starají zejména dvě excelentní dvojice, a sice Vláďa s Radkem a Bejk s KOhoutem, na tachometru vždy při jejich špici zamrzá na první pozici 4 ka a my naopak začínáme roztávat a příjemně se zahřívat, jediné , co totiž nevyšlo je počasí, slunce ani náhodou a teplota okolo 5 stupňů, ale nefouká, tudíž přijatelně, navíc do brdků tahle sestava samo závodí, prvně nás rozvěsí do Mělníka , ztrácím na Pavla cca 10 s, dole čur pauza a dál valíme už jen v 15ti, kdo zaujímá poslední lichou pozici bez nutnosti střídání ani není třeba zdůrazňovat, Smilovice tahají špic Vláďa s Radkem, tudíž se včas mačkám, abych vzadu uvisel, je to cítit, Bejk jásá, všichni ale uviseli , stejně jako brdek pod Nechybou, předtím z Talmberka Bejk s Martinem opět šlapavých 50+, zase vychází úplně vše. Údolím pro mnohé konečně podzimně 30kou, jede se samo tentokrát Habr, ke hrázi na špici Pavel ten je náš se Štěpánem, na toho zas Bejk nebude řvát , tudíž pohodově všichni uvisí. Habrem se podruhé dnes závodí. Dojíždím v předposlední dvojici , jsme vidět od křižovatky na Struhařově po dojezdu skupinky před námi, tudíž se všichni hned rozjíždí, abychom se plynule stačili připojit, každý už se vidí doma, tudíž se více nečeká.

Poslední nostalgické metry a je konec , ale současně nádherný a naopak tolik slibující budoucí úžasný začátek , ano nejpozději poslední březnovou neděli zase všichni na viděnou na našich jedinečných Kolodějích!
Autor: Sukes Datum: 2021-11-20 17:09:54
Zítra v 10h od kostela POSLEDNI suche poloslunečné superšvihavé Koloděje!
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-11-18 18:14:50
Jen dráždi! Závist takhle furt lítat v ikonickém Posazavi ve hvězdné sestavě! Díky za Tvuj reportážní čas!
Autor: Sukes Datum: 2021-11-17 16:34:47
Dnešní zaručeně předposlední Koloděje, dáme dle nadějné předpovědi ještě fakt úplně ty poslední pravděpodobně v sobotu, samo upřesním, jak jinak emotivní a zase jen a jen emotivní, těšil jsem již více jak týden, že se ještě jednou a na konci listopadu proletíme posázavím a ono se to zase povedlo!

Malá covidová vsuvka, jako druhý nejprofláknutější koronavirový pacient vám všem sděluji, že ta svině je všude kolem a neuniknete, ani kdybyste valili 600 W a více i déle než HirT a spol. . Jen si musíte dávat každý individuálně pozor na subjektivní průběh , i v mém okolí se vyskytují typické průběhy s jednoznačnými příznaky a to od týdnů do hodin trvajících projevů, já jsem ho v minulosti intenzivně a dokonce dvakrát prodělal, mám vysoké protilátky a jsem očkován, tudíž u mne pátá vlna proběhla včera od 13 do 19 h, pak už pohoda , noc též a ráno jsem samo dvojnásob natěšen a bez jakýchkoli subjektivních příznaků vyrazil ke kostelu. Jakmile byste se ale jakkoli a i sebeméně necítili, v žádném případě nejezděte, a to i přesto, že vás vždy rád všechny znovu a znovu uvidím, klidový režim a sledovat se, zápal plic ten sviňák umí za minutu... .

V 9h meterologická motivace do skupiny, že mrholení od Říčan a dále nenastane
a už dorážím v 9.56 ke kostelu, kde nikdo, jsem v klidu , mají dorazit všichni, co jezdí na minutu a nakonec taky jo , v 10.02 vyrážíme na Strašín v 10ti lidech, tempo podzimní většina na jednicích , JIrka s Vikim na trojkách s blatníky, což zrovna u těhle dvou nevadí vůbec. Na Strašíně kompenzujeme dominanci Bejkovy skupiny na čele s Petrem významnými posilami na čele s Radkem , KOhoutem a Igorem, 13 lidí , 7 Bejkovců , 6 KOlodějářů. Parkuji na lichém 13 místě a vychutnávám si každý metr, dojem kazí jen místy olezlá silnice, na Doubek ještě jen 38 , jo na špici Bejkovci, ale dočkám se, jistoty jsou v pořadí. PO více než půl roce průjezd Štíhlicemi, na Vyžli se odpojují Fanda Klouček a Lukáš z Hovorčovic. Na novém koberci ke KOstelci tahají špic JIrka s Martinem a máme první čtyřicítku, 17 .11! Kdo měl načipováno na zimních 25 musí rychle ještě přepnout na KOlodějské tempo a to hlavní nás teprve ještě čeká , vedle sebe a přede mnou jede Radek s Vikim , 42 aspoň na chvíli nás neminula, bez ohledu na Vikiho trojku s blaťákama, ten prostě pojede 500 W i na skládačce! Mělník v pohodě a nad Nechybou se odpojují další tři, dále tedy pokračuje na Rataje osmička nejstatečnějších a od Smilovic navíc už jen sucho a sucho, co víc byste ještě chtěli, no jasně v klesavé šlapavé pasáži z Talmberka dávají Radek s Vikim i páďo , nezklamali , uznalý palec nahoru při střídání , brdek pod Nechybu uvisím a mám ještě rezervu, špic drží Bejk a jede velmi rozumně , vychází prostě vše, ze Sázavy do Skalice se letí jak v létě, údolím již podzimně a na pohodu a já stejně jásám , je to prostě paráda, odbočka na Voděrady, kde pochopitelně skoro po 3 hodinách, kdy už jsem vždy a dnes přece jen dvojnásob totálně marný, nestíhám, už všichni začali pospíchat domů, ale to vůbec nevadí, hlavu mám plnou dojmů a přípravy na sobotu, kdy fakt naposledy, protože ve třech a méně stupních za mrazu a za mokra opravdu nejezdím . aspoň ode mne bude na chvíli pokoj. Maximálně pokud počasí dovolí střežím Bydžov, tahle super rovina se skvělým obsazením a dle reportů slibuje časovku družstev v kolodějském rytmu... Opatrujte se a v pátek určitě naposledy podráždím!
Autor: Sukes Datum: 2021-11-16 20:47:14
Zítra v 10h od kostela startujeme další nekonečný seriál posledních letošních Kolodějí !
Autor: Sukes Datum: 2021-10-31 22:49:20
Dnes fakt zaručeně úplně poslední Koloděje, klidné probuzení , teplota jak v květnu, natěšená nedočkavost , avšak přece jen značné obavy, kolik se nás sejde, omluvenky se začínají nezvykle množit, Robert, Igor, Pavel, Radek, Uličný . S nadějí parkuji na Strašíně v 10.45 a pochopitelně zde nikdo , jsem tu úmyslně takto brzy , abych zavzpomínal na ty letošní úplně první v poslední březnovou neděli, kdy jsme sem s Robertem poprvé nahnali všechny kolodějské natěšence, aby ti skalní předurčili tolik charakteristický ráz většiny letošních posázavských švihů , tj. bomby a bomby. Je brzy a navíc dědci dnes startují též v 11h ale z Vojkova. Hlavou mi přemítne, že budu muset jet ty opravdu poslední snad sám, tolikrát jsem je deklaroval, až zbyly jen mně , od Babic se proženou 3 švihaři na Vojkov, volám, ať jedou s námi, ale jen nevěřícně zírají, aby ne, vždyť jsem přece stále sám, až najednou dorazí Fanda Klouček a navíc uklidňuje, že Viki už jel zase klasicky naproti , to jsem si oddychl. Kolodějského praotce Roberta sice nikdo nenahradí, ale složení JIrka, Viki, Matěj Burian (tentokrát mému vábení neodolal), Martin KOhout, Luke, Štěpán, Fanda, Já, táta Šmíd a jeden neznámý je přece jen dostačující. Táta Šmíd se ptá, kam patří, zda-li k dědkům nebo k nám , Jirka velí, jeď s námi. A pak už se startuje do jedné z nejklasičtějších kolodějských klasik, a sice Doubek , Vyžle, Oleška , Nučice , Mělník, Čekanov, Sázava, Skalice , Jevany, Habr a Mukařov. Jede se fakt pohoda, i když do Mělníka to průměr 35 je, ale vždyť je to většinou s kopce, jen po novém koberci před Kostelcem se JIrka s Vikim nenápadně neudrží a už zase valíme 48, což znamená konec pro tátu Šmída. Zejména z JIrky a jako většinou nepřehlédnutelně doslova číší ten wattový přetlak. Oni prostě jezdí stále bomby a dost často superbomby, už se těším na jaro, nemůžu se dočkat, tradičně nalajnová trasa minimálně 80 km s převýšením nejdoucím pod 1200m , průměrem minimálně 36 a naštěstí řešitelnými zkratkami..., ty dnes využívá jen táta Šmíd a dvakrát s námi vždy kousek ještě visí. Zaujímám 9 liché místo a kochám se posledním posázavím , hlavou se promítají snad všechny ty letošní nádherné průlety všemi těmito klasickými místy. Bylo to úžasné i náročné, bylo to rychlé i po rovině uvisitelné, odpadal jsem v kopcích i jsem byl chválen za zlepšení a bylo pomáháno i jsem zůstával sám, jsem nadšen i se nesmírně těším na poslední březnový víkend, budu natěšeně dřít celou zimu a hýčkat kolodějskou múzu i doufat, že budu ještě o kousek lepší! A už následuje odbočka na Mělník, jede se fakt pohodově, všichni kompaktně, do Čekanova okupují čelo zase J+V, tudíž se valí rychleji a dokonce závodí i ve sjezdu, jediný Lukáš je stínuje, jel bych též, ale z 9tého místa nechci provokovat a nepotřebuji žádného fóra , stoupání pod Nechybu v podání těchto dvou už nás bolí a Štěpán i Fanda zůstávají pár metrů za mnou, dobré a to cítím, že to není ono, nohy nejdou jako ve čtvrtek, ze Sázavy se valí jak na jaře , úžasné, jedu teď s Matějem a probíráme závody, v nichž visel s Jonášem a pak se dotkneme též Lopaty a on souhlasí, že kde jinde si člověk zalítá 50kou a dodá jedině na Lopatě nebo vlastně letos i tady na KOlodějích, vyzdvihuje hlavně Radka , jak příznačné a znovu se celý zachvěji, jak už se těším na březen. Ten nový neprozřetelně zůstal na špici s Vikim celé stoupání ke hrázi , aby následně v Habru odpadl, jo duo J+V si musí zase zazávodit a jejich tempo Habrem neakceptuje nikdo , neskutečný Fanda v tomhle delším stoupání uvisí ve čtveřici Matěj, Martin, Lukáš a my se Štěpánem dojíždíme s pár sekundovým odstupem, ale čeká se na všechny a pak už jen postupné odpadání každý domů. Ještě jednou moc díky všem za letošní jedinečné KOLoděje, určitě se s některými v průběhu aspoň trochu teplejších dní někdy potkáme, ale se všemi moc těším na viděnou zase od konce března a dále na tradičních Kolodějích!
Autor: Sukes Datum: 2021-10-30 10:56:07
A nekonečné Koloděje pokračují i tuto neděli 31.10 pro velký úspěch a s ještě neméně příznivější předpovědí a s o hodinou větším teplem už za zimního času zase v 11h vyrážíme ze Strašína . neváhejte a doražte opět všichni!
Autor: Sukes Datum: 2021-10-29 20:19:56
Včerejší KOloděje. Celotýdenní aktivita směřující k nahnání co nejvyššího počti lidí na poslední KOloděje vypadá velmi nadějně, kompromisní čas 11 h , potvrzená velmi kvalitní účast mi dovoluje zase jednou spokojeně dospat, avšak hned ráno mihnu rozespalým okem oknem a nastává okamžité zděšení, mlha, vlhko, mokré silnice , jsem v Letňanech, rychlý telefonát do Říčan potvrzuje predikované, tam azuro od rána, jasně Praha zase pod pokličkou, jenže okamžitě mi hlavou probleskne , že to stejně znejistí polovinu natěšenců, neváhám a rozpoutávám meteorologickou přestřelku ve skupině, na jedné straně já, Radek, Viki s avízovaným azurem , pro všechny ostatní zaryté mlhaře na straně druhé absolutně nevěřícně ztěžka postupně přijímacím tímto slunečným faktem, aby na Strašíně všichni s radostí potvrdili, jak slunce libově hřeje. Sestava i bez Bejka skvostná , šlapky důstojně reprezentuje elitní dvojice Luke, Camrda , celkem 13 lidí , dalšími motorkami jsou Radek, JIrka, Viki, zejména zpočátku se dále nenechávají zahanbit Uličný a eliťák dnes už exsparťan Martin KOhout, Igor s Pavlem nesmí chybět , po delší odmlce se objevuje též Lukáš z Hovorčovic a vše završuje nejslabší trojice já, Štěpán od Bejka a legenda Fanda KLouček. Jsem nadmíru spokojen, rozložení optimální, na zem mne vrací JIrka, jenž si naplno začne užívat své vůdčí role a nekompromisně velí, jede se Týnec a Benešov, do údolí jezdíme pořád, vím, o co jde, kbeláci občas tohle jezdí , stejně se těším, tempo bude prý podzimní, to už též známe, ale vždyť jsem chtěl, aby se letělo 40+, jo jo to miluji, klidně i 69 občas... Do Tehova relativně na pohodu, ale podzimně určitě ne, do Světic vlétáme jen 56, jo na jaře se pod 60 nejde, tak se přece jen jede "pomaleji" , jak dlouho, tyhle motorky to vydrží se nepozávodit, užívám si a moc, takhle jsem si to přál , a jak se skvěle na desáté pozici na zaručeně posledních KOodějích švihá, ale vím, že peklo přijde, do Jílového už začínáme odpadat , nastydlý Pavel to otáčí, prostě to nejde , vedoucí sedmička rozjede na horizontech v ideální členité k závodění přímo vybízející pasáži tempo, na které jim nakonec s.re i Igor, na gumě se tam přitahuje i odpadá zároveň Lukáš a naše trio posledních . Teď už mi je veškerá taktika k ničemu, je to o jen a jen wattech. Já , Fanda a Štěpán se snažíme ztrácet minimum, jak mi později Luke "žaluje" , bylo to na horizontech vždy přes 400 W a "stěžuje si " , že na dalších zaručeně posledních Kolodějích musím určit i tempo, jo také jsem si vzdychal a jak, kde jsi Bejku, ty jediný bys je dokázal krotit, což mi nakonec i Jirka, se kterým jsem později chvíli jel ve dvojici, potvrdil, že ten by řval určitě. Já je ale na druhou stranu chápu a JIrka doslova zářil, jak si to užili, proč né, trať k tomu fakt neskutečně napomáhá, vždyť je a to 100%ně omlouvá, že po deseti závodních kilometrech zastavili na čur pauze a všichni jsme se postupně dotáhli, abychom vzájemně zkonstatovali, jak z nás leje , jak v létě... Pak už jsem si zase neskutečně užíval, přijatelné pořád vyšší tempo a při něm uvisel všechny minibrdky, tohle mi jde , zatímco Štěpán v delších kopcích lepší, teď on i Fanda ztrácejí, nemačkají si jako já, tady se však nečeká, to jen v těch delších, a proto jedu šrot . JIrka se však nakonec pro ně vzorně vrací a kompaktní jedenáctka pokračuje dál, Luke se stále ohlíží a kontroluje po každém brdku, zda tam jsem, tohle hodně prožívám, pozitivní emoce rozechvívají celé tělo, musím takováhle pracně nabitá důvěra nesmírně povzbuzuje a nezklamajíc motivuje. V Benešově Fanda defekt, čekačka přijde velmi vhod, je jasné, že se pojede po trase Dědka do Soběhrd, odpočatý rozdýchaný , psychicky odhodlaný tady nezklamat vjíždím do stoupání a točím a točím, nic jiného než svůj výkon nevnímám, Fanda si definitivně vystupuje, i tak skvělý výkon, já visím, chvilku mám malou díru, Radek mi chce pomáhat, zatím děkuji a sjíždím si sám, v Soběhrdech se loučí Karel, jenž si vzorně své, jako jinak u něj, na rychlých špicích odmakal, chytám cca 20 m, ale kontrolovaně, jakmile naznačí, že se odbočuje na Chocerady , no jasně jedou se přece jen KOloděje a tahle traťová ikona k nim bezesporu patří , rychle se docvakuji
a i teď se ohlížející Luke ke mně sjíždí a chválí a chválí, před rokem bych na tebe nevsadil ani náhodou, teď už se nebojím ohlížet, že tě neuvidím., uznale dodává tahle supervelestálice . Dnešek vydařený už od teď, jednoznačně. Nabitý odhodláním přidávám ještě bonus navíc, vzorně v klesání hákuji a šetřím a pak si vynešen z háku do Naháče vyspurtovávám pro fóra a zadaří se na vrcholu zůstávám v kompaktní trojici Lukáš, já a Štěpán , všichni doklesáme do Chocerad a Ondřejov po dvou a půl hektických hodinách vypouštím, dnes už mám dávno splněno a stejně se na náměstí čeká, pak už jen přesun do hospody u kostela a tam 90 minutová vyhřívačka s Radkem, Jirkou, Vikim a Štěpánem, probrali jsme úplně vše , nadšený Jirka nepřestává chválit od tratě přes tempo i počasí úplně vše, dokonce dnes i jinak silně problematickou obsuhu a hlavně jsme na jeho popud a mé okamžité potvrzení dohodli, že v neděli 31.10 se určitě jedou další nekonečné zaručeně poslední KOloděje, jen se mi všichni smějte, to, že se zase jede , jednoznačně převažuje nad hazardováním s mou věrohodností, tudíž v neděli 31.10 pro velký úspěch a ještě neméně příznivější předpovědí a s o hodinou větším teplem už za zimního času zase v 11h vyrážíme ze Strašína na menší cca dvouhodinový švih pravděpodobně Vlkančice v podzimním tempu, přeloženo ne průměrem 36, ale jen 35, což je do údolí a zpět brnkačka . Na viděnu se už teď moc těšme a všichni navzájem!
Autor: Sukes Datum: 2021-10-28 17:18:18
Nejdůležitější zpráva z dneška zní, že si vše pro velký úspěch a příznivou předpověď zopakujeme v neděli, tudíž doražte v neděli 31.10 v 11h na Strašín!
Autor: Sukes Datum: 2021-10-26 10:05:13
Ahoj všichni, poslední organizované Koloděje se odehrají za slunného suchého téměř letního klimatu ve čtvrtek 28,10. v 10.30 z Koloděj a v 11h na Strašíně, neváhejte a doražte se rozloučit s letošním posázavím, kromě tradičních ikon nebude tentokrát chybět ani Petr Benčík! P
Autor: Sukes Datum: 2021-10-24 18:53:46
Dnes už ale fakt opravdu poslední nedělní KOloděje, byl jsem upozorněn , že již měsíc a půl hlásím dvakrát týdně poslední Koloděje, úplná inflace a ještě mnohem vyšší než ta reálná a že ta už začíná být cítit na každém centimetru, KOloděj. No jasně nejdřív končí ty letní, pak ty KR-KR pak DL-KR , pak ty posunuté na 15.30 , pak ty super rychlé, no ty vždy s otazníkem, a teď ty nedělní a příští čtvrtek definitivně skončí všechny, ale nejásejte, kontinuálně začnu prudit na Trénujeme na podzim a určitě se ještě v nějakém složení na Strašíně potkáme. Dnes tam dorážím za nesměle slunkem se snažícím přihřát vzduch nad silnicí z nulové teploty v 9.34 a jsem sám, hlavou mi okamžitě blikne, tolikrát si vyhrožoval posledními, až ti to dali všichni kompletně sežrat, ne , to fakt není možné, jasně za minutku doráží Roman a z KOloděj jeden, co ví, že zbytek dorazí s Bejkovou skupinkou, úžasné na posledních KOlodějích nakonec 14 věrných, až na chybějící šlapky a Radka obvyklé složení na čele s Jirkou, Vikim, Bejkem, Klímičem, opět Uličným, nechybí ani spolehliví Pavel s Igorem. Mírné "trasové" třenice mezi vůdčími individualitami Jirkou, Bejkem a Klímičem nakonec nevyřešeny s tím, že se jedou Janovice, to mi nevadí, ale vím, že tohle nakonec dopadne jinak, valí se klidné tempo , přes 40 "zlobí" jen chvíli na čele Kbeláci, zatím se více neprojevují, pozdrav Radkovi , jeho špic , to už by bylo přes 50 , pod KOstelcem přebírá vedení , ale i velení Klímič a jeho tradiční ostrá pravá kdekoli , ale hlavně co nejrychleji z hlavní ,pro mě opět očekávaně, na scéně a samo v Olešce nekompromisně Nučice . Jedeme s Igorem v šesté dvojce a ani po čur pauze se nám tentokráte nepodařilo "nenápadně" propadnout dozadu , jsme už na třetí pozici , ale na špici lituji Romana ve dvojce s Vláďou, největší motorkou, to nesmí dopustit, to je taktická chyba a dvojnásobná před odbočkou na Mělník, jenž samo nesmí chybět, unavený ROman si hned vystupuje, jede se o něco rychleji než před týdnem, malinko ztratí i Bejk a Klímič, ale ve sjezdu vše včetně mě dorovnáno, dole dotaz na koho vlastně čekáme, na Romana odvětím, a Jirka na toho fakt počkáme. Bejk mezitím dává slovo Igorovi, ten se snaží všechny přesvědčit, že se na podzim už má jezdit volněji, Jirka překládá prostě vám na takovéto tempo seru, jo Igore oni už jedou volněji, ale pro nás je to stále dost, ale dá se , to je pro mne hlavní. Slunce už nádherně hřeje a nikomu se nechce zavelet dál , po dohodě se jede na Janovice , ale s odbočkou na Rataje, po 2 km nás opouští Roman + 1, valíme ve 12 dál a já se začínám klasicky cítit opět ve svém živlu, no přece jsem tu zase nejpomalejší, nejstarší , jo tradice se na KOlodějích dodržují, už jedu s VláĎou, vím, že čelo nás určitě nečeká, te´d se to bude přesýpat, jo nejhorší si musí pomáhat i taktikou , to mi jde nejlépe, , s Vláďou máme pořád co probírat, uplynulá sezóna byla hodně vyhrocená , my plus Jonáš proti KOllertovi a celému Xeelo. Vláďa vidí situaci střízlivě a realisticky a přiznává, že Michal nemohl vyhrávat, ale už dost tohoto tématu, mám zákaz už to více rozebírat... Utrousím k Vlá´dovi, na tebe moc pomalé, v pohodě včera jsem dal 5h, JIrka 120 km na biku, kde jsem se to zase ocitl, to je společnost, co tu vlastně dělám, užívám si , že s nimi jedu, že na mě nemusí s jednou výjimkou čekat, dokazuji a to všem , že KOloděje se dají jezdit, zejména ty podzimní, kopce přece jen jedou volněji a do minutky se čeká, nebo pomáhá další pozdrav zejména Radkovi, Lukášovi a Robertovi, prostě paráda. Najednou si nelze nevšimnout , že zase valíme přes 40, jasně dokonale vzorově na Colnagu zalehlý JIří a vedle něj nehybně zpevněný a jen nohami pomalu "54x10" točící Viki , visí na čele více než 15 km a v jednu chvíli nás téměř na půl km urvou a nikomu se nechce zacelovat. V Talmberku se nečekaně odpojuje Bejk a v 11ti dovalíme až do Mukařova. Jede se tradiční klasika údolím, pozdrav všem srdcařům na čele s Robertem , na náměstí ve Skalici přesypáno, držíme s Vlá´dou čtvrtou dvojku, je jasné , že tohle složení završí švih neméně ještě stejně klasickým Habrem. Kkde jsi mé úterý, ne dnes je neděle, jedu stejně "dobře", ale po dvou a půl hodinách, po stoupání ke hrázi na rozdíl od úterní hodiny a odpočinku s kopce, a navíc tempo je přece jen vyšší , odpoutává se vedoucí šestice, do poloviny druhé stojky ještě visím, ale pak odpadá i Igor s Pavlem a další dvojice za nimi a nakonec 11tý já, nahoře čekačka do minuty, akorát na další čurpauzu a valí se závěr. Ano závěr, a ten bude ve čtvrtek, kdy proběhnou ale opravdu letošní zaručeně poslední Koloděje. Jste všichni očekáváni a budete včas a všude informováni. Čau ve čtvrtek!
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-10-21 14:07:32
Napsáno srdíčkem , Habr musel být parádní, ta múza nad vámi teda zase lítala! Závist!!
Autor: Sukes Datum: 2021-10-20 20:44:50
Včerejší Koloděje asi fakt poslední ne nedělní, jen pár sekund se vyhřívám u Strašínské zastávky , jíž v koncentraci zanechavší DNA karbon stopy může konkurovat jen ta 9 km níže u kostela, letos si myslím, jí ale předčila, přesto se stále jedná o jedinečné KOloděje, a už se svým typickým projevem plouží Igor, za chvíli Pavel a zkompletuje nás všechny čtyři Luke, chybí jen Robert, doufejme, že naposled, ale ten "je tu s námi stejně". Ve 12.05 vyrážíme ve svitu nezvykle intenzivních slunečních paprsků na Brod, na špici se usazuje Lukáš a valí , že tachometr nezná na první pozici jiné číslo než 4ku, tohle miluji a užívám si háku, neboť střídající Igor se nedává zahanbit a pokračuje stejným tempem, na mě vychází klesání kolem Hradešína v protisměru Sázaváka , tudíž časovka družstev může pokračovat vydatným tempem až do Brodu , nekonečné stoupání do KOstelce uvisím též , nejdelší úseky tahá pochopitelně opět dnes největší motorka Lukáš, z nového koberce k pile se stává konkurenční trasa údolí , trochu jsem si zapřeháněl..., ale jede to tu fakt samo, z Vyžle do Jevan tahám s kopce špic zase já , neuvěřitelné, jak v tom téměř letním teple dnes vše vychází a Lukáš navrhuje , dáme Habr, jasně konec užívání, teď se vrátím zase na zem, celé Jevany odpočívám na 4.pozici a připravuji se na peklo, vím, že na mě počkají, v tom problém není, ale nechci zklamat, jsem na tuto roli celý rok zvyklý, nerozhodí mě to, ale pořád odpadat příjemné není. Lukáš si vystupuje a nechává tempo na Igorovi, ukrajinský klasikář nasadí plynulý švih s nezvykle vysokou kadencí a já v háku za ním na těžší a stále ze sedla, uvisím první stojku a myslím, že Igor nejede úplně pomalu , mačkám se i ve druhé a najednou se to rovná, všichni víme, že nahoru je ještě daleko, ale teď už moc neschytám, myslí mi prolétá Turistovo Ty tam ty watty máš, ano a vždyť tady je to už hákové, jo ale v 18 km rychlosti spíše a jen psychicky, v životě jsem však takhle rychle Habrem nejel, maximálně opačně, hlava je teď nejdůležitější, Igor ale nepolevuje, naopak začne ještě přitápět a cca 100m pod horizontem si musím vystoupit, to fakt už nešlo, Pavel ho hákuje a jak se mi později svěřil, měl toho na horizontu i on dost, vzniká díra, tyhle mi jdou dokonale, kde je Luke, nevidím ho , není divu , vnímám jen sebe a navíc opravdu nemám, avšak najednou pocítim jak Lukášova pravačka mi přidává pár wattíků a já se s dojetím mačkám přes maximum , aby se díra nezvětšovala a my zůstali pár desítek metrů po horizontu ,Lukášem sjeto, stále kompaktní, ano i takové jsou letošní mé KOloděje, pochvala za výkonnostní posun, a dokonce i fyzická pomoc a od těch nejlepších, největších srdcařů, zvladatelné a bleskově o to intenzivněji prožívané emoce na jednom z nejmystičtějších KOlodějských míst na horizontu na Habru a s těmi dnes tu blízkými , ostatním děkuji na dálku , nádherné až symbolické zakončení téhle složité, ale úspěšné sezóny, když mi chybí pár metrů , přijde pomoc. Před dvěma lety jsem občas tyhle scénky vídal, daleko zezadu na ně závistivě hleděl a v uších mi znělo při prvních mých KOlodějích, jo na někoho se čeká, někomu se i pomáhá , a pozor teď po dvou letech , mnoha porážkách na straně jedné, nezměrné vůli na straně druhé jsem to i Já , kdo se zařazuje mezi vyvolené, zase přeháním, ti mezi sebou závodí a v pohodě se při tom automaticky sjíždí, myslím ty "vyvolené" , kvůli nimž se nahoře pokecá, čúrne. a když jsou vidět i chvilku posečká... A pak už jen směr domů , Lukáš se odpojuje před Čestlicemi a já doprovázím Pavla až do Uhříněvsi, zase jednou se nám to líbilo všem a doufám, že ještě sejdeme na posledních nedělních KOlodějích 24.10. Z Uhříněvsi se samozřejmě nemohu vyšlapávat jinudy než přes KOloděje, s pokorou největší znovu nasávám příjemným napětím rozechvělou atmosféru tohohle místa vždy plnou očekávání , kdo dorazí a kam a jak se bude zase valit . Aspoň pohledem dodatečně potvrzuji mou dnešní účast a pokračuji po notoricky známé trase , aby ve stoupání do Křenic mi naskakovalo, jak už tady na jaře zase všichni nadrženi na jedinečný švih rozpoutají tempo , jenž bývá problém už po 2 km uviset. Ale to ještě moc předbíhám, nejprve se uvidíme v neděli a hlavně již teď agituji na 28.10 čtvrtek volno , doufejme že sucho , jedinečná příležitost v maximálním počtu i průměru dústojně zakončit tuhle skvělou sezónu. JIž teď plánujte svou účast a doufám, že bude obdobná jako při letošních zahajovacích Kolodějích 29.3!
Autor: Sukes Datum: 2021-10-18 17:02:11
Zítra 19.10. kolodějský švih

12:00 - Strasin - Luke, Igor, Pavel, Sukes ...
Autor: Sukes Datum: 2021-10-11 09:17:32
Jedu na Strašín v obavách, aby vůbec někdo jel, Igor přislíbil, tak přinejhorším zas jen ve dvou, vím, kdo všechno je na Šumavě i na závodech. Áaa dědci Roman a Tomáš jsou , doráží Igor a přenáší na nás informaci, že Bejk vyráží z Koloděj až v 9.30h, jo velké VIPky mohou porušovat i tradice, v 9.40 doráží Mlhoš a zírám jak nikdy, i s Vláďou Uličným, na Záboří jsem sice do něj hučel, a´t někdy dorazí, ale že to skutečně vyjde a já budu u toho, zase se jednou rýsují výjimečné KOloděje, Bejk doráží s dalšími třemi "svými" a je nás celkem 13, velmi slušné, jede se průměr o cca 2 km nižší než za Radka a spol., po Mělníku , jenž se jede tak, že z posledních sil uvisím , už je nás jen 10, 4 bejci,VLáďa,Klímič,Mlhoš,Igor,Já a neskutečný 71 letý Roman, jenž v kopcích uvisí , a protože se roviny neletí 50 , je s námi až do konce. Trasu samo bez jakékoli diskuze diktuje Bejk, tudíž po Mělníku Čekánov Ledečko, i to jsem uvisel, ale KOzly už né , tam odpadá i Mlhoš a já s Romanem, nahoře se však pár sekund čeká, vlastně minut, neboť Bejk se vrací pro svého, co má defekt a vysílám k nim zpět i nudícího se VláĎu, aby je jako největší dnešní motorka dotáhl co nejrychleji zpět. Lákám ho na UT nebo CT , kde by si s LUkiDanem a Radkem musel pořádně hrábnout, ale to mu prý nevyjde. Jede se Ondřejov a tam už se závodí, jo nemám tu Radka, tudíž s Romanem a Mlhošem poslední , ale jen pár desítek vteřin se musí na nás čekat, nahoře ve Struhařově po semaforu tuším, že duo Vláďa s Bejkem to rozjedou , hákuji Klímiče , jenž nástup sjíždí a valíme ještě v rovnější pasáži po Srbínu dolu 67, jo KOloděje se závěrečným letem, toť tradice, samo potrháno, ale už se všichni postupně loučíme z tohoto vydařeného a po 11h i teplotně velmi povedeného švihu.Tak neváhejte a příště doražte, ještě to stále stojí i za ZÁŽITEK!
Autor: Luke Datum: 2021-10-06 10:49:35
Úterní Koloděje slibují poslední krátký - krátký. Beru radši spodní triko a do kapsy bundu a rukavice, kdyby se k večeru ochladilo. V Netlukách sundavám spodní triko, protože je fakt teplo i když nesvítí sluníčko. V Kolodějích s HonzouB a Kolíkáčem, za odbočkou v protisměru Sukes. Na Strašíně překvapivě docela narváno, tak se asi pojede... Míříme na Vyžlovku a po hlavní se už docela letí. Kolem pily se nezpomaluje a naopak to graduje kolem Kostelce. Přichází první brdky a zdá se, že se dnes moc blbnout nebude, tak hurá. Před Vlkančicemi se trochu vyvětrám na špici, pokreju ještě Sukesův pokus, ale další Igorův už ne. Pak mi Garmin ukáže, že poslední půlhodinka byla s průměrem přes 41, hm... Ale pocitově je to docela v klidu, před Sázavou jsme docela brzo, tak se ještě vydáváme na Dojetřice. Tempo jede Viki a po čase to akceptuje už jen Kolíkáč a já. Moc se mi nechce, ale beru to jako zkrácení času stráveného v kopci. Nahoře se ještě prostřídáme a počkáme na zbytek. Tady bohužel jedou auta, takže se z protisměru nemůžu zařadit a když se to podaří mám už pěknou díru, kterou chvíli marně stíhám a pak si jedu radši svoje a doufám, že aspoň někoho dojedu v kopci na Ondřejov.
Nakonec ale kluci počkají ještě před sjezdem. Z Chocerad jedeme zase za Vikim, mě se jede až překvapivě dobře, tak zkouším trochu potáhnout, ale kostky už chci vynechat a jedu si v klidu pěkně po chodníčku. Na velkou si to nechám zase na závody. Postupně dojíždí zbytek a přes Mnichovice míříme zpět. U Prahy je zase mokro, ale neprší, takže ještě vcelku v pohodě dorážíme domů. No pěkný to bylo, tak schválně, jestli se ještě sejdem, nebo to byla důstojná rozlučka...
Autor: Sukes Datum: 2021-10-05 23:06:59
Dnešní KOloděje opět vydařené, kvůli tomu z.urvenému Satanovi , co dopustil roz. ebání celé Prahy, nestíhám dojet včas ke kostelu , ale 1 km před KOlodějemi potkávám avízovanou trojici KOlikáč, Luke, HonzaB a ve čtyřech na pohodu dorážíme na Strašín, kde nás doplňují Pavel s Igorem a Radek s Vikim, Pavel se obává, co ti dva zase budou vyvádět, uklidňuji ho, že sami dva odjíždět nebudou, načež Radek navíc oznamuje, že dnes nepojede, přeloženo, možná mu budeme stíhat, navrhuji Vlkančice , rychlý souhlas a jede se a moc pěkně , Radek nejvíce drží špic, tudíž u KOstelce máme průměr 38,tj, on dnes tolik nejede, takové normální Koloděje..., před Vlkančicemi tahá čelo Luke a já ho hákuji až k úpatí pak přichází neuvěřitelná drzost, nastupuji a vytvářím si trapného fóra, aby mě Luke hned ztrestal a všichni ostatní též kolem mě proletěli až na horizont, Robert šetří, tudíž sjíždíme spolu a on zalepuje vzniklou díru za po sjezdu mírně potrhaným balíkem , před příjezdem na hlavní padá návrh na Dojetřice a Ondřejov, čas příznivý , rychlý souhlas , jen hledám, kdo se pro mě vrátí ... , čelo tahá Viki a solidně valí se mírným stoupáním až ke zlomu 30kou, pak začínám vadnout, avšak nastává naprosto nevídaná situace, Radek mi pravou rukou poskytuje chybějících 50W a já s jeho pomocí dojíždím v grupetu s Pavlem , HonzouB i Igorem a to tak, že uniklé trio Viki, Luke, KOlikáč se ani nestačí vydýchat a valí se dál a to opět tak intenzivně, že jediný Viki si za odbočkou na Vodslivy všimne, že chybí Luke , ano i takové umí být Koloděje, férovost a ohleduplnost mě dnes dostává dvojnásob, i tyhle emoce patří k těmto švihům, úplně stejně jako když silná osmička valí "hlava nehlava" a zaznívá od nich jen "kdo na to nemá, ať sem neleze, na nikoho se nečeká, ..." , to je přece pochopitelné a naprosto na místě , v takovém případě pomáhají jen zkratky , dnes ale opět v mírně nesourodé sestavě v hlavní roli Radek a pomáhá mně , ano dotlačí mne v závodních wattech i až do Ondřejova , pěkně si potrénoval. Ještě jednou díky, nemusí se čekat na největšího opozdilce a valí se dál a já vím, protože ho dobře znám, co ještě předvede přes Mnichovice a hlavně před Říčany, pochopitelně se nemýlím, Radek letí zase do Říčan přes 60 , jsem na to připraven a na třetím místě za Lukem stíhám, vůbec nevím, jak vzadu, ale podle mě to roztrhal... . Následuje klasická odpojovačka před ragbyjákem jižňáků 3 šlapkařů, za náměstím Igor s Pavlem a mě Radek s Vikim dohákují až k Olivovně. Pak už jen smršť děkovných zpráv na skupině , můj report a touha všech po zopakování, jíž nepřestávám vždy vehementně podporovat... Díky a Čau příště!
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-10-05 20:12:59
Safra hoši to byl zase mazec! 3 hodiny v jiné galaxii! Nedá se tam odletět navždy? Celou zimu na tohle budu vzpomínat, podržet Dojetřice za Vikim a Lukem to bylo snové, stejně tak mít sílu, morál a odhodlání podržet velkou na ondřejovské kostky! Chutnalo to, jak od největšího masterchefa na světě!
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-10-05 12:51:31
Úterý 05.10.2021 (srazy posunuty o hodinu dříve):
15:00 - kruhak Jiznak - Kolikac, HonzaB ..
15:30 - Kolodeje - Sukes, Luke...
15:50 - Strasin - Igor, Pavel ...
Autor: Sukes Datum: 2021-10-05 12:19:47
Právě jsem domluvil s Pavlem a bude v 15.50 na Strašíně, všichni ostatní neváhejte, bude teplo ,nevětrno ,nedeštivo a to minimálně až do 19h , poslední KR-KR!
 

Témata za poslední 2 měsíce

 
ID Název Akce Přísp. Poslední příspěvek Založil Privátní
556 Ústí nad Labem Akce 241 2022-01-16 16:22:23 - Kolíkáč Kolíkáč NE
371 Soustředění na Jižní Moravě Akce 1736 2022-01-16 16:13:59 - Kolíkáč Quit NE
264 Závodíme v zimě   159 2022-01-16 11:15:27 - Dreamer D!ablo NE
610 Šlap okolo Prah(y) Akce 47 2022-01-15 20:18:42 - Sukes Kolíkáč NE
370 Trénujeme v zimě Akce 6508 2022-01-14 12:36:03 - Sukes Strejda NE
107 Pokladna, adresář členů, fotogalerie   1 2022-01-12 20:13:24 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
19 Dresy, trička, bidony, samolepky   2751 2022-01-12 11:02:38 - Kolíkáč Soused ANO
524 Historie - Šlapeme už 20 let!   24 2022-01-10 20:58:39 - Sukes Kolíkáč NE
609 Štětí Akce 31 2022-01-08 18:54:37 - Kolíkáč Pistachio NE
625 Novoroční Cukrák Akce 68 2022-01-04 11:13:51 - Kolíkáč Kolíkáč NE
241 Sněženky a Machři a Bruslaři   777 2021-12-30 22:54:18 - Turista Marťas NE
623 L´Etape CZ by TdF Akce 5 2021-12-26 11:18:10 - Kolíkáč Kolíkáč NE
97 Veselé Vánoce a nový rok   97 2021-12-20 16:35:22 - Kolíkáč Strejda NE
437 Závodíme na podzim   213 2021-12-19 20:44:00 - Dreamer Strejda NE
6 Web, diskuze ...   233 2021-12-15 14:36:09 - Kolíkáč Jura ANO
364 Valná hromada a vyhlášení Šlapky Akce 360 2021-12-13 12:25:57 - Luke Kolíkáč ANO
626 Španělsko Akce 3 2021-12-12 16:26:38 - Kolíkáč Bobek NE
439 Trénujeme na podzim   2753 2021-12-12 14:58:42 - Bobek Kajman NE
20 Zajímavé informace   1572 2021-12-10 23:01:25 - Bobek D!ablo NE
81 Vinohradské Běhny   3911 2021-12-07 15:27:17 - Kolíkáč Kolbaba NE
67 Soutěž Šlapka roku   538 2021-12-05 19:00:02 - Kolíkáč Jura ANO
231 UAC - závěrečný balík Akce 134 2021-11-22 08:54:31 - Kolíkáč D!ablo ANO
376 Koloděje Akce 2393 2021-11-21 19:30:32 - Sukes Kolíkáč NE
46 Kola - servis, nákup ...   2542 2021-11-16 12:44:50 - Technik D!ablo ANO
STRAVA :: Fotogalerie rajce.net :: YouTube :: Facebook :: Webdesign ©2007 by JuraSOFT