Diskuze
Anonymní uživatel :: Přihlásit

Diskuze


Pro vstup do diskuze je potřeba se přihlásit, pro zaslání přihlašovacích údajů si napište zde.
Archiv diskuze: 2004-2006 :: 2004 :: 2003

Příspěvky k tématu: Trénujeme v zimě  (ID: 370)

Ostatní témata
Autor: Sukes Datum: 2022-01-14 12:36:03
Lepšíte se, ten polední čas, jen o 24 h posunout a nemá to chybu a v tomto jednicové klimatu jsem tam, příště už se určitě zadaří...
Autor: Kolíkáč Datum: 2022-01-13 09:40:15
Ctvrtek 13.01.2022
11:25 - kruhak Jiznak - Kolikac ...
11:30 - T krizovatka - Luke ...
Autor: Sukes Datum: 2022-01-02 18:15:15
Švihnout si 2.1 v mallorkové teplotě je prostě neskutečný zážitek, pro mě nezimáka , co neseděl na kole od 20.11 a jen každodenně nevěřícně zíral na prosincová čísla na displeji trenažéru , jež mají hodnotu spíše těch únorových, jo po čtení všech rouwy záchvatů a i přes zákaz paní Sýkorové se nic jiného ani očekávat nedá, je už dnes naprosto jasné, kdo nebude mít v březnu natrénováno, a´t raději vůbec na KOloděje ani nepomýšlí, přesto jsem raději přibrzdil, vrchol musí přijít na jaře a bez přetrénování, se pořád jedná o naprosto jedinečný zážitek, který Roberte tolik a moc baví, že mě ani nemůže rozhodit, když skupina odjede z KOloděj na Sadskou, ale bez průjezdu Strašínem a já se o tom dozvím pozdě, že už se zdánlivě nedá vše úspěšně dohnat. Zachovávám klid a razím na Úvaly, tam se spojuji s bývalým spar´tanem Červenkou a razíme naproti JOnášově i Bejkově grupě. Potkáváme 6 elite na čele s Jonášem , řadíme se do poslední dvojice , před námi 5 vyšvihanců samo všichni na jednicích a v absolutním suchu , tihle borci slovo blatník natož zástěrka absolutně neznají, jo nová doba , i navzdory zásadám převažují už tréninky Rouwy, posilovny nebo biky nebo přímořská letoviska, u nás se na silnice vyráží jen za sucha po 10h a na jednicích, tolik nadšenců co dnes , potkáváme až v květnu a dále. 6 tý měl nadváhu jako já , tudíž v brdkách s problémy, ale uviseli jsme, oni sice eli´táci jedou "jen" své tréninikové watty, tudíž po rovině a vzadu hákujícíc v pohodě, ovšem my s kily navíc potřebujeme do kopců o 30% wattů více a to už bolí, mačkám se a uvisím, tady se fakt na nikoho nečeká, ani se neotáčejí, proč taky , od nich nikdo nikdy neodpadá...

Závěrem přesto anebo i právě proto znovu můj neskonalý obdiv všem, co stále vyráží skoro za tmy , za jakéhokoli počasí a na letitých oblatníkovaných železech s proklatě nízkými zástěrkami...

Ať nás to všechny a jakkoli , ale hlavně baví a moc.

V chladném lednu drtím trenažér, o motivaci není pochyb a v únoru, jakmile to jen trochu půjde, nepřestanu začínat opětovně dráždit...
Autor: Dreamer Datum: 2022-01-02 16:57:55
Sumava ride - 122 km, 2400m

Jarni pocasi na zacatku roku pokracuje, takze po Silvestrovskem i Novorocnim Panciri vyrazim na kolo ven i potreti za sebou. A Pancir samozrejme nemuze chybet ani dnes, je to skoro zazrak, ze moje prvni tri venkovni jizdy od listopadu vedou prave sem. Rano je zima kolem 3st, takze dnes se priobleknu, pres den ale bude snad tepleji. Mezi mraky prosvita slunce a od prehrady foukne teply alpsky fen a teplota stoupa nekam k 10st. Abych mel jizdy narocnejsi, jedu i dnes na 14kg tezkem Author Airline. Sice by sla vzit silnicka zimak, ale jednak ji mam v trenazeru, druhak jsou tady v kopcich stejne kaminky od posypu a za treti se citim jistejsi na sirsich plastich, preci jen jsou to prvni jizdy venku po dvou mesicich a na Rouvy asfalt pod sebou necitite.

Dnes jedu v opacnem gardu nez vcera, nejdriv Hojsovka nahoru a hura potreti za sebou na Pancir. Tam zmizela drevena foto brana "We love Sumava", ze by ji ponicil nejaky Novorocni vandal? Tak uvidime, jestli se tam vrati, dnes tam aspon nebylo takove procesi lidi jako na Vaclavaku. Krasne vyhledy az do Alp dneska nechybi. Sjedu dolu, v Zelezne Rude je opet chladneji, ale to uz stoupam smerem na Arber. Tady se jede krasne, napravo ode me v udoli chladny opar, nalevo nahoru citim prichazejici teplo. Na Arberu se stale lyzuje, byt jinde moc snehu neni, vlastne pouze zbytky. Docela dost aut s ceskou znackou. U parkoviste otocka a jedu dolu do Lamu. Tady nasadim satek pres pusu, sjezd je dlouhy. V Lamu zacne svitit slunce, no je to pocasi jako na prelomu unora / brezna.

Davam si jeste jednu vyzvu a to vyjet na Hohen Bogen, ktery uz me zdalky zdravi. Jeste to trva, nez k nemu dojedu, sily taky dochazeji, protoze krome bananu a jedne tycky uz tu mam jen dva male kousky fiku. Zato podruhe testuji Elite kovovy bidon, ktery udrzi tekutiny v teplem stavu a musim potvrdit, ze i po 3-4h piti stale neni studene, prijemna zmena. Doma uz navic ceka kachna s knedliky, takze to cloveka namotivuje. Na Hohen Bogen se jede lehce s vetrem v zadech, i kdyz do te 19% stojky je to jedno. Tocim na krosu nejtezsi prevod a jsem rad ze jedu, do toho se vyhybam projizdejim autum v obou smerech, protoze napad vyrazit nahoru jsem evidentne nedostal sam. Nahore slusne fouka a nemecti turiste me docela dost zdravi, asi jsou radi, ze v covid karantennni dobe taky vidi nekoho. Mirim dolu, objedu horu z druhe strany a pres Sv. Katerinu sjedu domu. Krasnych 122 km hned druhy den roku 2022, to se pocita. Navic se tremi kopci, ktere obvykle jezdim pouze v lete za hezkeho pocasi!
Autor: Kapr Datum: 2022-01-02 13:35:21
Parádní vyjížďka, pro mně tak trochu závodní. Díky všem zúčastněným za lednový zážitek.
Autor: Alf Datum: 2022-01-02 13:11:02
Parádní vyjížďka, pro mně tak trochu závodní.Díky všem zúčastněným za lednový zážitek.
Autor: Mlhoš Datum: 2022-01-01 23:01:07
budu na kruhaku.
Autor: Kolíkáč Datum: 2022-01-01 20:09:04
Neděle 02.01.2022 Mochov - Úvaly
8:00 - kruhak Jiznak - Kolikac ...
8:05 - T krizovatka - Luke, Profesor, Camrda...
9:00 - Mochov kruhák - Kapr, Sukes ...
Bereme zimaky...
Autor: Kapr Datum: 2022-01-01 20:02:05
Návrh trasy Mochov - Úvaly
Autor: Sukes Datum: 2022-01-01 18:37:30
Mallorkové teploty , nejmenované dráždění, vítězná cukráková vlna způsobily, že se zítra jedou i KOloděje v 10h od kostela a v 10.20 Strašín, ikonická trasa , letecký den ve hvězdném složení musím "ozdobit svou účastí", taky kdo by reoprtoval, když už mi o fous nevyšly zaručeně poslední Koloděje 31.12 , ty letošní zaručeně první moje budou, bláhově troufalá superveleprovokace, doražte též , POlabí neuteče...
Autor: Camrda Datum: 2022-01-01 18:03:32
Prijedu na T
Autor: Orlik Datum: 2022-01-01 17:19:20
Jakou trasu máte v plánu. Z domu se dostanu až po deváté že bych jel někudy proti.
Autor: Sukes Datum: 2022-01-01 14:50:24
Budu v Mochově v 9h!
Rok 2021
Autor: Kapr Datum: 2021-12-28 20:29:51
Středa 29.12.2021 klidně jenom Sadská
10:00 - Mstětice - Kapr, Camrda
Autor: Luke Datum: 2021-12-24 13:03:43
Teda tady to ožilo! Parádní reporty, závidím a těším se, že příště už zas budu u toho! Mějte požehnané Vánoce a mějte se fajn!
Autor: Kapr Datum: 2021-12-24 10:44:12
Podle předpovědi furt mráz, k tomu sraz v tramtárii někde v Květnici, tam to začíná smrdět Posázavím, no moc se mi do toho nechtělo. Vypečená grupa ale láká a tomu vzpomímka na mrazivé Jazykové skvosty 2013 a ještě hláška z Ať žijí duchové U Kolína je rovina, tam je hned všecko vidět!
Přemýšlím, když mi bude zima, vždycky si to můžu nějak zkrátit. Od Květnice je mi jasné, že z tohoto vláčku se vystoupit prostě nedá, zvlášt když je zapnuté týmové rádio. Kluci vše napsali, moc mě překvapilo, že mi není zima a po příjezdu domů jsem nevěřícně koukal na teploměr s -2°C, fakt jsme to dali celé v mrazu. Díky.
Dneska se mi jelo dobře.
Veselé Vánoce...
Autor: Camrda Datum: 2021-12-24 08:08:41
Polabi´s not dead, říkám si, když letos na svoji hliníkovou krásku nasazuji blatníky, hladké pláště, čistím ložiska a těsnění v nich zamazávám kily vazelíny, aby se tam nedostala voda až se zase bude potápět v solných lázních na silnicích v Polabí a Českém středohoří.Je vidět, že ani ROUVY ani cokoliv jinýho vybraný jedincům nezabrání v tom 4 hodiny v mrazu brázdit okresní silničky.

Kolíkáč se chlubí parádní Macochou místo břicha, Kapr ukazuje rostoucí Říp, Bobek se zatím jen rozehřívá poskakováním u autobusové budky na srazu netradičně v Květnici.

Vyrážíme na kávu na OMV do Kolína, protože tam je prý nejlepší. Bobek vybral krásnou klasikářskou trať, magnety, stojky, točky, díry, kostky, Kapr trochu špačkuje, ale je vidět jak se mu to líbí. Tahle legenda prostě pořád jezdí krásnou cyklistiku, ví kde má kdy bejt a všechno si pohlídá!
Zima je teda ukrutná, tak se snažím si na špicích aspoň trochu zatopit. Kafe na pumpě teda chutná fakt skvěle. Cestou z pumpy špici rozjíždí Bobek takovým stylem, že se dost slušně zahřívám i v háku.

Zatím to vypadá, že sil je dost, ale to nevydrží dlouho a pocit zvadlosti se během dalších 20ti km mění na totální prošitost. Kde mám nohy? Aha v řiti, odpovím si, když se podívám dolu. Jsem rád, když se můžu schovat. Kapr se už odpojil na Lysou a v Tuklatech se odpojuje i Bobek. Díky kluci, jsem na kaši!
Ale Kolíkáč je pořád tady. Naše maratonské eso, kterýho ani ROUVY nezbavilo schopnosti dát čtvrtou hodinu v mrazu ve vší důstojnosti a navíc má tak pěknou tu zadní zástěrku.

Jo, mohl jsem si dát hlavičku na stranu jako to dělává Mlhoš, mohl jsem si říct A safra, jako to říkává Kolíkáč, ale dojedu to s ním až domů. Díky kamaráde!
Doma, když si sundávám tretry mi volá kamarád, co jsem s ním před 15ti lety několikrát trávil vánoce na sjezdovkách v Rakousku. Ptá se, jestli bych s ním zítra nešel na pivo. Volám do kuchyně na ženu, jestli zítra něco mám, odpoví mi, že je Štědrý den. Kamarád to v telefonu slyší a navrhuje, že to nemusí být na dlouho, třeba že někdy po obědě vyrazíme a v pět jsem zpět… Vzhledem k tomu, že pije tak 3 piva za hodinu a od ostatních vyžaduje, aby s ním drželi krok, to tentokrát odmítám…

Tak hezký Vánoce a jak říká klasik: Díky, že jste!
Autor: Bobek Datum: 2021-12-24 00:04:07
Pouzit stylovy rozpis pana Kolikace a neresit recicky. Predpoved slibuje Ladovu atmosferu, jiste se nekdo z rentieru prida-registrace a rezervace zde ma jedinny vyznam. Povesit rouvy na hrebik, vytahnou poradny matros a v 10h stat na krizovatce. Tomu Kolikac bez vysvetlovani stale rozumi. Jedinou neznamou jsou trasy. Okoukane Polabi dle predchoziho osazeni soucasne moc netahne, zlatou volbou pro obe strany z hlediska co nejvetsiho vzdaleni ,,rodne hroude,, a zachovani dustojnosti Vanocnich svatku jest tentokrat Sembera, Vyrovka a neznamy vinohrad. S tim se na posledni chvili ztotoznuje duo Otas Mnich. Ve stredu se tedy plouzime pod azorovou oblohou po novych silnickach a sosame vitamin D jedinymi odhalenymi pory-na tvarich. Kavarna u Madony je zavrena snad proto, ze v Ladove motivech se nevyskytuje. Chvilku oddychu nabizi zminena nedaleka pumpa s mafianskym domkem. Krasne klidne kilco i se zaverecnym doprovodem Mlhose je na svete.
Ctvrtek v o malinko profesionalnejsim duchu a slozeni. Kapr, Camrda a hlavne neokoukany profil trati svymi klamavymi sjezdy do Polabi zvysuji rytmus tepu. Houpeme se po uboci stredolabske panve, je citit uzene, kolem znamych bitevnich mist a silakova rodneho domku mirime na Kolinskou poledni kavu. Teplota se stabilne drzi pod poklickou u -3C. Z Kolina mame pomoc v podobe vetru v zadech a tak neni problem jet i 40km/h s pekne vyhratymi konecky prstu. V protismeru tradicni trasy mirime na Kounice. Prestoze slunce nevylezlo, hralo to a jelo se nam dobre. Opet pekny den, neco malo pres kilo a skupina, kde se respektuje pocit kazdeho jednotlivce!
Autor: Kolíkáč Datum: 2021-12-23 17:51:54
Dát o ponožky navíc a hurá do Kvetnic! Camrda jede palbu hned od T, vzpomínám na Rouvy, kde ty starty taky pekelně bolí. V budce už se rozcvičuje nezlomná polabská dvojka. Bobek s Camrdou určují tempo a trasu, já se starám o bráchu, který se furt diví, co tady dělají ty kopce. V Kouřimi kočičí hlavy se lesknou jak pleše nejmenovaného hnutí, tak jedu krokem, nerad by se tady muchloval s nějakou vystupující kočkou. Střed Evropy uprostřed pole míjíme ve 40km/h., jelikož špici okupuje Camrda. Konečně Kolín a pumpa. Nálada jak na Tourmaletu, tohle je prostě nesdělitelné. Pivní hoši před pumpou glosují naše kvarteto, že to nechápou, že oni by umrzli. Když tak na ně koukám, tak bych spíše umrzl já s nimi s tím studeným pivem v ruce. Takhle si furt krásně přitápíme, je to maso, ve stehnech oheň a na špici čoud! Zdravíme na dálku Honzisovo teritorium a magnet za Plaňany rozvášní Bobka do závodního stylu. Otáčím se, kde asi zůstal Kapr, ale on spolehlivě visí za Camrdovou zástěrkou. No pěkný! Asi se mu zase jede dobře Přichází 4 hodina,100večka na budíku a teplota stále pod -3 až -4 stupně. Camrda hlásí okoralost, Bobek s Kaprem se odpojili, tak už můžeme ve wobjížděcím tempu domů. Díky braši, ani nevíte, jak si zase užívám tohle skupinové zimní oranžové šílenství! Flyby :: Foto
Autor: Bobek Datum: 2021-12-22 16:04:55
Čtvrtek 23.12.2021 - stredem Evropy :: kafčo Kolin
09:15 - kruhak Jiznak - Kolikac
09:20 - T krizovatka - Camrda
09:25 - Mstetice - Bobek, Kapr
10:00 - Kvetnice - Camrda, Bobek, Kolikac, Kapr
Kolikac bere zimaka.
 

Témata za poslední 2 měsíce

 
ID Název Akce Přísp. Poslední příspěvek Založil Privátní
556 Ústí nad Labem Akce 242 2022-01-16 23:04:03 - Bobek Kolíkáč NE
371 Soustředění na Jižní Moravě Akce 1736 2022-01-16 16:13:59 - Kolíkáč Quit NE
264 Závodíme v zimě   159 2022-01-16 11:15:27 - Dreamer D!ablo NE
610 Šlap okolo Prah(y) Akce 47 2022-01-15 20:18:42 - Sukes Kolíkáč NE
370 Trénujeme v zimě Akce 6508 2022-01-14 12:36:03 - Sukes Strejda NE
107 Pokladna, adresář členů, fotogalerie   1 2022-01-12 20:13:24 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
19 Dresy, trička, bidony, samolepky   2751 2022-01-12 11:02:38 - Kolíkáč Soused ANO
524 Historie - Šlapeme už 20 let!   24 2022-01-10 20:58:39 - Sukes Kolíkáč NE
609 Štětí Akce 31 2022-01-08 18:54:37 - Kolíkáč Pistachio NE
625 Novoroční Cukrák Akce 68 2022-01-04 11:13:51 - Kolíkáč Kolíkáč NE
241 Sněženky a Machři a Bruslaři   777 2021-12-30 22:54:18 - Turista Marťas NE
623 L´Etape CZ by TdF Akce 5 2021-12-26 11:18:10 - Kolíkáč Kolíkáč NE
97 Veselé Vánoce a nový rok   97 2021-12-20 16:35:22 - Kolíkáč Strejda NE
437 Závodíme na podzim   213 2021-12-19 20:44:00 - Dreamer Strejda NE
6 Web, diskuze ...   233 2021-12-15 14:36:09 - Kolíkáč Jura ANO
364 Valná hromada a vyhlášení Šlapky Akce 360 2021-12-13 12:25:57 - Luke Kolíkáč ANO
626 Španělsko Akce 3 2021-12-12 16:26:38 - Kolíkáč Bobek NE
439 Trénujeme na podzim   2753 2021-12-12 14:58:42 - Bobek Kajman NE
20 Zajímavé informace   1572 2021-12-10 23:01:25 - Bobek D!ablo NE
81 Vinohradské Běhny   3911 2021-12-07 15:27:17 - Kolíkáč Kolbaba NE
67 Soutěž Šlapka roku   538 2021-12-05 19:00:02 - Kolíkáč Jura ANO
231 UAC - závěrečný balík Akce 134 2021-11-22 08:54:31 - Kolíkáč D!ablo ANO
376 Koloděje Akce 2393 2021-11-21 19:30:32 - Sukes Kolíkáč NE
46 Kola - servis, nákup ...   2542 2021-11-16 12:44:50 - Technik D!ablo ANO
STRAVA :: Fotogalerie rajce.net :: YouTube :: Facebook :: Webdesign ©2007 by JuraSOFT