Diskuze
Anonymní uživatel :: Přihlásit

Diskuze


Pro vstup do diskuze je potřeba se přihlásit, pro zaslání přihlašovacích údajů si napište zde.
Archiv diskuze: 2004-2006 :: 2004 :: 2003

Příspěvky k tématu: Trénujeme na podzim  (ID: 439)

Ostatní témata
Autor: Luke Datum: 2022-12-18 16:48:04
Pěkně Orlíku! Těším se na lednové rozumné tempo a tvoji radiálu :)
Autor: Orlik Datum: 2022-12-18 16:07:01
Dnes při podzimním výletu v zimním počasí jsem poprvé a naposledy překonal pro mě turistu konečně tu bájnou a magickou hranici 20000 kilometrů v kalendářním roce.
Autor: Čespa Datum: 2022-12-03 21:34:10
Orlíku, já si ze včerejška odnášim jinej pocit.....v šest za tmy, smíšeného snežení z deštěm odjíždím ze Smíchova, než dorazím k ZOO, tak navlhlej a jakmile vyšlápnu bohničák, tak hop a je tu -4stupně, což veškerou navlhlost mění v promrzlé hadry a abych dojel domu, tak už nejsem schopen řadit ani palcem a používám celou pěst......zimo vítej....
Autor: Orlik Datum: 2022-12-03 17:15:52
Dnes se to trochu podobalo jízdám v zimě. Všude mokro, místy rozbředlý sníh, teplota kolem jednoho stupně, na kole venku nikoho člověk nepotká tak to po třech hodinách na čerstvém vzduchu balím a dorážím domů. Jo když není na čem jezdit doma musí se ty sladkosti malinko vyjezdit venku.
Autor: Barbánek Datum: 2022-12-01 22:58:22
Jó cvakání Pepanwagena je úžasné, vždy jsem na to čuměl a čumím. A pak, když se soustředím,tak vidím ten nejtěžší převod a jen lehce točí těmi dinosauřími svalnatými hnáty
Autor: Pepanwagen Datum: 2022-12-01 18:31:42
Sukesi, díky za pochvalu :) Ad to přehazování, to je trochu můj zlozvyk - v létě mě na to upozornil Pítrs, můj kozobratr, v reálu tímhle ztarácím výkon v časovce, takže tohle musím zlepšit. Jsi hodně pozornej, toho si všimne málokdo :) Výkezd parádní, moc se mi to líbilo.
Autor: Sukes Datum: 2022-11-29 19:28:19
Je to spontánní, a proto VELE..., každý , kdo mě trochu poznal a je aspoň malinko sensitivní to nemůže vnímat jinak, hákování předchází veledřina a reportování velezážitky!
Autor: Kolíkáč Datum: 2022-11-29 16:31:06
Sukes tohle potěší, to Tvoje velereportování je teda materiál! Ale máš recht, ta neděle, v té sluneční záři a v téhle partičce je pokrm jak od Zdendy Pohlreicha Znovu se prostě přesvědčit, že cyklistika ve skupině je neskutečná záležitost. A přeji Ti, ať Ti forma a chuť vydrží, ne 10 měsíců, ale minimálně ještě 20 let!
Autor: Sukes Datum: 2022-11-28 20:06:37
Neuvěřitelný zimní švih!

Aneb teď podrobněji jak to vše bylo "doopravdy" .Sleduji nadějnou předpověď na víkend a nejsem sám , již v týdnu vyhrožuji, že něco písknu a mám dokonce svolení samotného Prezidenta. Úspěšné iniciativy se ovšem ujímá Vláďa a složení vskutku skvostné Vláďa, Karel a Pepan, tihle špicaři a excelentní časovkáři pomalu nejezdí ani v zimě a ani s blatníky a ani na dvojkách. Vychloubám se samo na všechny strany a lákám potenciální spolušvihaře.
Tohle nemůže dopadnout špatně, ještě vpředvečer je nás sice "jen" 5 , ale nerozlučná dvojka Robert Lukáš samo nakonec doráží. Místo startu netradiční, ale já nich nelpím, parkuji však klasicky u kostela a na minutu přesně, jak jinak mám vždy zkalkulováno na čas , dorážím k novému oranžbodu, pětice již připravených se otáčí směrem ke mně a s mírným zneklidńujícím napětím v očích sledují , koho že to zase dovlékám, padá jim však kámen ze srdce, když spoznávají, že mě doprovází sám velký eli´ták malého vzrůstu ale výkony blížícími se Johnymu největší fluktuant českého balíku tj. za poslední 4 roky už v pátém týmu, ale on za to moc nemůže... , ano momentálně Fany gastro, a sice ještě v dresu Dukly sám říčańák Martin KOhout, s nímž už švihy zažili a vědí, že ten "jen" rozumně tahá , jásavý úvod doplňuji hláškami, že jsem zajistil vysokou kvalitu na špic a sám též sklízím další obdiv , tentokrát za rukavice, jež většinou nenavlékám, leč tentokrát dávám , ovšem nepřehlédnutelné zelenostříbrné po dceři, mé černé se už rozpadly a nové ještě nedorazily... Jendu uklidňuji, že Radek fakt nedorazí ...
POčasí excelentní, slunce rozehřívá vzduch nad úplně všude perfektně suchou vozovkou, ostatně to mně bylo jasné již v sobotu, ale netroufl jsem podráždit, že to fakt bude na jednice. Ze začátku tahá zejména Karel s Vláíďou a pak dlouhé kilometry o něco rychleji Martin, jenž "bere" špic i za mě. Šetřím raději vzadu, měl jsem 14 dní totální volno a neseděl ani na kole ani na trenažéru, plánovaný break vyplněný v sezóně , jenž mi dnes začala , nemyslitelným absolutním přežíráním smažáky a langoši a klobáskami ..., mám dvě kila navíc a vůbec nevím , jak to dnes objedu, za mnou už většinou jede jen Robert , jenž střídá lehké brblání nad vyšším tempem cca 36 km/h a objektivní potřebou nás obšťasnit obvyklými hláškami o fantazii, ano neuvěřitelně příjemně, jak suchá silnice všudypřítomné slunce a téměř bezvětří a samo velesocializační atmosféra a pohoda téhle skvělé grupy, jede se mi až neskutečně parádně , dlouhou špic te´d drží připojivší se Pepan, jehož jsem fakt očekával na koze se zástěrkami , ale má kvalitní jednici sice na rozdíl ode mě bez superkarbónů , ale tempo nasazuje solidní , cítí se na domácí půdě jak na oblíbené časovce , hákuji za ním , sice lehce zneklidním po té co zalehne jak na jičínsku , ale dávám v pohodě a vychutnávám si tu profesionalitu na centimetry ode mě a hltám každý jeho klik, jen mě znervózňuje to časté cvaknutí, téměř amatérsky se proto musím zahledět místo stále dopředu na jeho kazetu, hned mi to i docvakne , on prostě při každém mllimetrovém převýšení této polabské veleroviny musí přehazovat a to oběma směry, nebo´t kadenci a sílu drtí strojově přesně , parádní zážitek, tohle si zopakuje ještě několikrát a dvakrát se nám podaří "urvat" zástěrkáře, ovšem če ká se a vzorově a já si v zimě užívám další raritu , nečeká se na mě, ač i zde jsem jako obvykle nejslabší, ale já mohu naopak oplatit svým věrným domestikům jejich chvályhodné počínání a aspoň částečně se revanšovat. Na závěr pár slov ve dvojici s Martinem o přestupové horečce u eli´táků , totálně spadlá čelist po odpojení Karla, jenž poprvé v životě nepospíchá domů ... a jeho směrování do hospody Chrám spolu s Pepanem a Vláďou a my ostatní v kecacím a spokojeném tempu i zážitku s postupným odpojování směřujeme po třech hodinách domů. Doufám, že aspoń jednou za zimu se ještě takovéto klima vyskytne, abych se mohl i chtěl účastnit a moc se na vás zase těšit. Bylo to prostě opět VELESUPER! Mimochodem dnes pokračuji v zimní přípravě a první švih na trenažéru nabit včerejšími dojmy ve skvělém času... Forma se prostě do mě zakousla a ne a ne se pustit, tak doufejme, že jí to vydrží ještě 10 měsíců!
Autor: Pepanwagen Datum: 2022-11-28 10:55:27
Taky moc díky, včera to byla paráda. Jak mám ty špice v domácím rajónu rád :) Dostal jsem za to trochu za uši, ale furt to bylo v normě. Socializační faktor skvělej :)
Autor: Luke Datum: 2022-11-27 19:52:58
Krása to byla, i tempo překvapivě zimní, některý špice byly přímo ukázkový, takže pro mě to mělo dnes krom socializační i tréninkovou hodnotu. Díky moc!
Autor: Kolíkáč Datum: 2022-11-27 16:57:45
Takhle jsem to dnes přesně chtěl! Díky kluci oranžový že jste!
Autor: Luke Datum: 2022-11-27 08:25:52
11:05 - NetLuke - beru zimáka, klid a wobjížděcí náladu.
Autor: Kolíkáč Datum: 2022-11-26 23:45:17
10:45h - kruhak Jiznak - Kolikac, HonzaB...
Autor: Vláďa Datum: 2022-11-26 21:36:01
Neděle trocha Polabí kdo by se chtěl přidat (předběžná mapa ):

V Poděbradech kafe nebo tak něco na chvilku, možná zastávka v Chrámu v Úvalech cestou zpátky, jedeme s blatníkama

11:15 Koloděje křižovatka od Dubče (mapa začíná na místě srazu): Vláďa, Camrda, Sukes, HonzaB ???
???
12:05 Přerov nad Labem: Pepanwagen, ???
???
Autor: Vláďa Datum: 2022-11-26 17:42:36
Za zdí od Hájku a Dubče než se sjede dolů na most... Večer pošlu odkaz do mapy.
Autor: HonzaB Datum: 2022-11-26 15:12:44
Dorazim do Kolodeji. (na zimaku) Co je presne "krizovatka od Dubce"? Na kopci u zdi, jeste pred Kolodejema ?
Autor: Sukes Datum: 2022-11-26 09:29:46
Tohle nevynechám a budu tam.
Autor: Sukes Datum: 2022-11-12 21:15:16
A ještě jednou Báječný Konec na pokračování!

Vyprovokovaná trojice velestars na poslední chvíli doplněná Camrdou a všichni s obvyklou mou výjimkou unisonu deklarují POMALU startují 9.11 v poledne z jižňáku na poslední podzimní švih. Ovšem rozeznávám, že tentokrát v případě Lukáše nejde o provokaci , a to je vážné. POkud tahle oranžhvězda , tahle Šlapka roku řekne pomalu, prostě nepojede a mám pravdu, Karel švihá na špici jako obvykle, já v háku a Robert se marně vrací k Lukášovi, aby nám přijel zvěstovat, že Luk nepojede, navíc musí telefonovat a to až tak dlouho, že v Petříkově definitivně odjíždíme ve třech, parkuji na třetím místě a uvisím i z Mnichovic do Struhařova, Karel jede hákovatelné tempíčko, aby od Struhařova až do Brodu naopak švihal kolodějským tempem a já hákoval jak za Radkem, fantazie se takto proletět místy, kde se takto švihá hlavně na jaře, Robert chvílemi ztrácí kontakt , aby ho po závoďácku zase vždy dolepil, pak závěr už na pohodu a i v úsecích Sázaváku , kde vzpomínáme, Robert snad do cíle zase nedojede 30 lidí, i prognózujeme , já vítěz Viki. Tohle se prostě zase vyvedlo, kdo může , musí za takovýchto podmínek vyjet a proletět se a užít si to a znovu se zaradovat !
Autor: Sukes Datum: 2022-11-12 20:13:28
Grandiózní konec!

Po středě 9.11, k níž se ještě vrátím v samostatném reportu, přichází slavnostní sobota 12.11 a vítání Martina na bílém kole. Ano, jedna z ikonických tradic Šlapek bezkonkurenčně nejpočetnější a nejtýmovější grupy v českém balíku a navíc v roce 20tého výročí této jedinečné oranžgrupy. Tam musím být , tam nemohu nebýt, tam chci být a musím je aspoň pozdravit a aspoň na chvíli s nimi sdílet tuhle jedinečnou jejich, ano byli tam jen samí Šlapkaři, veleradost, absolvoval jsem loni a letos jsem vyhlásil tabu všem švihům i výletům pod 7 stupňů, tu kosu fakt už nedávám. Nicméně v 9.30 parkuji v Radotíně u nádraží , do poslední chvíle v autě nahřívám každou karbonovou nit na sobě úplně všude navlečenou a v nejzazším okamžiku vyrážím do toho bílého na 1,5 stupně prochladlého hnusu , jenž do úplně posledního momentu neprostupně zahaluje 14ku jindy oranžově zářící Šlapkařů na čele se samým Prezidentem, jak symbolické . Háknu se , jak jinak, na konci , prohodím pár vysoce fundovaných slov s Michalem Rydvalem ohledně JIzerského CT Cupu, pozdrav s Lukem i RObertem a všem avízovaná omluva, že dávám jen symbolických 10 km s nimi, vracím se zpět a kolem cementárny si připadám jak na Sibiři. jedu zpět přehřátým bávem do Říčan, a až tam rozmrzám, lehké odlehčení oděvu a valím v 11 stupních v pravé poledne a v od rána prohřátém ovzduší do Benátek, kam jsem byl pozván na švih. Ano, startujeme ve čtyřech , 3 domácí na čele s Jardou Gregorem a Petrem Proschlem a s nimi Radim, co od začátku vyhrožuje , že se odpojí, mě se nepodařilo bohužel pro tentokrát nikoho dovléci, Pablo, kterému by se vše moc líbilo, nakonec nemohl dorazit a Viki a spol. tentokrát vyjeli již v 10h a Martin Kohout, jenž též projevil zájem , už trpí na týmovém soustředění. Nevadí, příště určitě ve větším počtu ještě doperlíme tento skvostný švih. Jsi sám, vítá mě Petr s ironickým úsměškem, jenž značí, kdo tě bude dotahovat zpět, je mi jasné, co mě čeká, jsem připraven, fyzicky, psychicky, jsem namotivován neopadnout, i když tuším, tohle závání Kolodějemi za časů starých..., Jarda nadhodí průměr 34, jo tyhle listopadové legrácky slyším kolem sebe neustále, ale bacha , tady se hned od začátku tohle magické a pro většinu v listopadu nepřijatelné číslo naplŇuje měrou vrchovatou resp, brdkovou a to hned na horizontu za Benátkami, kde si Petr odskočí na nějakých 15m, stínuji Jardu, vím, kdo je tady lídr, ale začínám tušit a poctivě hákuji na třetím místě, většinu odtahá Jarda, Petr své špice ale řádně přiwattuje, vím, že občas se otáčí, zda už jsem odpadl, ale dávám a stíhám si i užívat, po rovině 40+, ze šlapatelných kopců 55+ do minibrdků 30+ , to vše je pro mě balzám na mé tolik letos roztoužené cyklosrdce , řítíme se do Janovic a mě naskočí jak jsem tu jako už jako jediný uhákoval skoro celé TFD a i tato vzpomínka mí přidá pár wattíku a jsem tu, visím a i si užívám, neskutečné 12.11 valit průměrem 34,8 ! Ano tohle číslo zaparkovalo v garminech po 65 km, já nevěřícně už po půl hodině zíral na svá čísla, kde byl průměr 35. JO Zwiftaři, ti mají teď sezónu a tak se valí, Paráda, vyšvihaný s kolem perfektně srostlý vrchař Jarda točí na špici a má evidentně ještě velkou rezervu, Petr mi po švihu říká, že kvůli Radimovi se trochu krotili, běžný průměr je 36, no už se nemohu dočkat příště a dotáhnu lidi, jenž se též ujásají, tempo je naprosto plynulé, což je obrovské plus a až profesionální, no aby ne , samo v závěru Jardu hecuji, aby tenhle AMATÉR přijel na Sázaváka, pouvažuje, samo i nadále již te´d tvrdím, že největší favorit je Viki, ale kdo chce vyhrát Sázaváka 23.4.2023 nemůže se mnou nekomunikovat. Většinou dění ovlivňuji nepřímo a zákulisně , avšak v Posázaví už diriguji vše napřímo a natvrdo, kdysi mi Robert napsal, Sukes , jen dráždi, jo ani on netušil, kam až mohu zajít, a to nemluvě o nerozdýchatelném přehození Ještědu. Jarda bude nepřehlédnutelnou ozdobou, vyhraje Viki, pokud ovšem naši žluťáci se "spontánně" nerozhodnou zase jednou podmanit celý závod, a že by to zjistil i JOhny, nemusím dodávat. Do Jetřichovic polovina balíku očesána a na Pudinku odjíždí Johny s Oldou a všichni "amatéři" mohou bojovat maximálně o bronz... Jo Sukes už předvedl . že umí umístit na start závo´dáky, že se ostatním samými mdlobami nechce ani nacvaknout... Ale pokud nebudeme chtít , prostě eli´táky na start nepustíme, to též zařídím, ani se nebudou pokoušet přijet a ani nemusíš Roberte nic oficiálně vyhlašovat... Občas "rozeštvávám", ne zase jen dráždím, motivuji jednotlivé skupiny , abychom se všichni posouvali ... a to vše hlavně abychom si tu královnu naší cyklistiku maximálně užili a radovali se. Dnes jsme se potěšili a moc , nikdo nezíral na wattmetr a křečovitě při 299w neubíral, protože je přece listopad a to se nesmí, ne, my chceme, my se těšíme, my jezdíme pro radost, my teď tu špic protáhneme, protože nás to prostě baví ,a to bez ohledu na čísla, my se především bavíme ! Já si navíc jednotlivé úseky snažím užívat dvojnásob, v zimě nejedu a na jaře se nestíhá vše objet , v sezóně už vůbec Posázaví prakticky nenavštěvuji, dvakrát týdně závody a najednou bude říjen...taky už se sem nemusím ve skoro závodním tempu nikdy podívat, jo , na závodech se jezdí průměer 40+ a tak je ospravedlnitelná 35+ jako vytrvalost. Před Oleškou definitivně popravujeme Radima a ti dva roztáčí do Kostelce veletempo, ale tady mám hodnotný trénink z Kolodějáren a uvisím, Petr nevhodně přeoblečený je zpocený jak my letos na POmezkách v červnu , jo urvat Sukese na rovině resp. bez kopců je těžké, ale usmívá se , následuje spokojené loučení a dodatečný telefonát jen potvrzuje , jak jsme si to zase jednou užili!
 

Témata za poslední 2 měsíce

 
ID Název Akce Přísp. Poslední příspěvek Založil Privátní
405 Praha-Doksy Akce 849 2023-05-28 13:24:57 - Kolíkáč Kolíkáč NE
107 Pokladna, adresář členů, fotogalerie   1 2023-05-28 12:51:10 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
374 Mamut Tour Akce 1155 2023-05-26 22:24:13 - Kolíkáč Strejda NE
629 Praha-Doksy-organizace Akce 7 2023-05-26 15:19:43 - Hrabosh Kolíkáč ANO
403 Sudety Tour Akce 436 2023-05-24 17:00:59 - Kolíkáč TinkTink NE
19 Dresy, trička, bidony, samolepky   2846 2023-05-24 12:24:16 - Kájina Soused ANO
516 Jičínská cykloliga   223 2023-05-20 22:09:57 - Čespa Kolíkáč NE
317 Beskyd Tour Akce 880 2023-05-20 19:41:00 - HonzaB Kolíkáč NE
611 Bikepacking   44 2023-05-19 22:41:24 - Bobek Turista NE
376 Koloděje Akce 2477 2023-05-18 21:53:43 - Luke Kolíkáč NE
384 Trénujeme na jaře Akce 2126 2023-05-17 11:53:02 - Sukes Kolíkáč NE
552 Krakonošův cyklomaraton Akce 210 2023-05-16 08:20:45 - VSid Koník NE
620 Lužecká šlapka Akce 31 2023-05-15 09:40:07 - Sukes VSid NE
375 Závodíme na jaře   638 2023-05-13 22:32:09 - Bobek Léňa NE
18 Nový člen, host   834 2023-05-03 12:59:27 - Kájina Kolíkáč NE
457 Sázavák Akce 350 2023-05-02 09:09:17 - Kolíkáč Kolíkáč NE
60 Loučení, to je vám těžká věc ...   218 2023-04-30 11:59:54 - Iceman Jiřík ANO
244 Šlapky v seriálech (UAC, ELM ...)   695 2023-04-28 18:24:35 - Kolíkáč Kolíkáč ANO
190 ELM - Extraliga Masters   732 2023-04-26 11:07:23 - Kapr Kolíkáč NE
544 Společenské události   79 2023-04-26 08:58:50 - Kapr Yetti NE
467 Karlovy Vary-Unhošť Akce 180 2023-04-16 07:10:15 - Kapr Kolíkáč NE
371 Soustředění na Jižní Moravě Akce 1788 2023-04-11 15:28:47 - Kolíkáč Quit NE
43 Kalendář akcí   239 2023-04-07 17:43:47 - vt Kolíkáč NE
140 Velikonoční jízda Praha-Doksy-Praha Akce 17 2023-04-06 22:16:42 - Luke Kolíkáč NE
320 Peklo severu Akce 1 2023-03-28 09:43:54 - Strejda Strejda NE
STRAVA :: Fotogalerie rajce.net :: YouTube :: Facebook :: Webdesign ©2007 by JuraSOFT